2018 <-|           Novinky v roce 2017           |-> 2016     


10. prosince 2017

Šťastný Nový rok 2018 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava! Dovolujeme si Vás informovat o novoročním provozu. Od pátku 22.12.2017 do pondělí 1.ledna 2017 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. Těšíme se na Vás opět v úterý 2.ledna 2018. První novoroční výplatní termín je ve středu 10.ledna 2018. Docházkové lístky nutno odevzdat opět klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2018




4. listopadu 2017

JOB-centrum Ostrava doplňuje databázi, najdete ho proto i na plakátovacích plochách Ostravy.

Ne každý hledá brigády na internetu. Ne každý navštěvuje školy nebo úřady práce, kde na nabídku JOB-centra narazí vždy. Nově ji tak najde na plakátovacích plochách na ulicích celé Ostravy. Stačí k nám zavolat na zveřejněný telefon a vzít si ihned některou z nabízených brigád. Nebo se nechat zdarma zaregistrovat, aby Vám mohla nabídka na míru chodit zdarma jako SMS na mobil nebo email do počítače.

Brigády plakát




29. října 2017

Společnost JOB-centrum Ostrava, s.r.o. zůstává agenturou práce, splnila k 23.10.2017 podmínky prázdninové novely Zákona o zaměstnanosti.

Společnost JOB-centrum Ostrava, s.r.o. zůstává agenturou práce, splnila podmínky prázdninové novely Zákona o zaměstnanosti. Jak z hlediska úpravy vztahu s osobou odpovědného zástupce agentury práce, který je již od počátku členem statutárního orgánu, jednatelem, a tím podmínku automaticky splňuje, tak i z hlediska složení kauce 500 tis. Kč po dobu trvání povolení k zprostředkování zaměstnání na účet Generálního ředitelství Úřadu práce ČR, kam ji odeslala 23.10.2017.

Podle dalších požadavků novely, v níž došlo i k zásadní změně textu Zákoníku práce, už od srpna 2017 JOB-centrum Ostrava nepůsobí ve Sdružení agentur práce. Ke křížení zaměstnání jednoho agenturního zaměstnance u více agentur práce v jednom měsíci, což novela zakázala, tak nemůže dojít. Naši klienti tak mohou bez obav z hrozby nelegálního zaměstnávání využívat služeb legální agentury práce JOB-centrum Ostrava, s.r.o..

JOB-centrum Ostrava, s.r.o., i přes své výše uvedené kroky a podrobení se novele, nadále nesouhlasí s protiprávním zněním prázdninových novel Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce, které pouze dále diskriminují legální agentury práce, jejich klienty z řad firem i agenturní zaměstnance. Bude, zejména na půdě Asociace pracovních agentur, které je již 7 let aktivním členem, dále bojovat za jejich zrušení.



2. října 2017

Úprava pracovní doby, zavedení pevné pauzy v důsledku novel Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce

V návaznosti na další regulaci legálních agentur práce, legálních agenturních zaměstnanců a legálních uživatelů služeb z řad firem, zavedlo JOB-centrum Ostrava od října 2017 pevnou polední pauzu 12-12:45 hodin. Otevírací doba je tak v pracovní dny 8-12 a 12:45-16 hodin.

Vzhledem k přítomnosti pouze jednoho dispečera je to z hlediska Zákoníku práce nezbytné.



26. září 2017

Vyhlášeny další výplatní termíny JOB-centra do konce roku 2017 v důsledku novel Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce

V návaznosti na další regulaci legálních agentur práce, legálních agenturních zaměstnanců a legálních uživatelů služeb z řad firem, zavedlo JOB-centrum Ostrava od září 2017 výplatní termín pouze 1x měsíčně mzdy za uplynulý měsíc.

Nyní doplňuje výplatní termíny pro brigádníky, pracující do konce roku 2017, vždy ve středu:
13. září 2017 10-16 hodin mzdy za srpen
11. října 2017 10-16 hodin mzdy za září
15. listopadu 2017 10-16 hodin mzdy za říjen
13. prosince 2017 10-16 hodin mzdy za listopad
10. ledna 2018 10-16 hodin mzdy za prosinec 2017.
Je nám líto, že jsme museli zhoršit standard našich služeb, avšak vláda udělala vše proto, aby agenturní zaměstnávání prostě vůbec nebylo.



20. srpna 2017

Novely Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce znechutily 70% firemních zákazníků JOB-centra

V návaznosti na další regulaci legálních agentur práce, legálních agenturních zaměstnanců a legálních uživatelů služeb z řad firem, pocítilo JOB-centrum Ostrava prudký propad zájmu o brigádníky ze strany firem.

Nabídku služeb, dražší o několik desítek procent uprostřed letní sezony, neakceptovalo 70% zákazníků. Zbylých 30% objednává menší počty. Snahou je spolehnout se na vlastní síly, případně brigádníky vůbec nemít. Některé firmy otevřeně mluvily o zaměstnávání načerno, jiné hledají možnosti zaměstnání u pokoutných dodavatelů zahraničních dělníků. JOB-centrum Ostrava své zákazníky chápe, dostavily se jen předpokládané důsledky novelizace. V návaznosti na propad příjmů JOB-centrum upravilo svůj provoz a bylo nuceno propustit několik kancelářských zaměstnanců, kteří u něj pracovali i skoro 2 desítky let. Mzdové náklady jsou tou největší položkou při poskytování služeb agentur práce. Opakuje se tak situace z krizových let 2008-2009, ale jen jako důsledek legislativní katastrofy v době hospodářského boomu.

JOB-centrum Ostrava se jako člen zapojí do aktivit Asociace pracovních agentur, směřujících ke zrušení nesmyslných regulací legálního agenturního zamětsnávání. Místo potírání nelegálních praktik a postihování firem, jenž za ně doposud beztrestně nelegálům platí, vláda opět ukázala, komu na trhu práce straní. Mafiím a obchodníkům s lidmi.



18. července 2017

Změna výplatních termínů JOB-centra od 1.9.2017 na základě novely Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce

V návaznosti na další regulaci legálních agentur práce, legálních agenturních zaměstnanců a legálních uživatelů služeb z řad firem, zavádí JOB-centrum Ostrava výplatní termín pouze 1x měsíčně mzdy za uplynulý měsíc.

Prozatím vypisuje tyto termíny pro brigádníky:
13. září 2017 10-16 hodin mzdy za srpen
11. října 2017 10-16 hodin mzdy za září
Je nám líto, že musíme zhoršit standard našich služeb, avšak vláda dělá vše proto, aby agenturní zaměstnávání prostě vůbec nebylo.



10. července 2017

Změna fungování JOB-centra od 1.8.2017 na základě novely Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce

V návaznosti na další regulaci legálních agentur práce, legálních agenturních zaměstnanců a legálních uživatelů služeb z řad firem, zavádí JOB-centrum Ostrava tyto novinky:

Pro brigádníky:

a) Vaše dnešní Dohoda o pracovní činnosti bude k pondělí 31.7.2017 ze zákona ukončena (dle nového §307b Zákoníku práce). Do té doby stále pracujete, jak jste zvyklí.
b) Zaměstnání od 1.8.2017 bude v těchto 2 možných variantách (dle výsledku jednání s firmami):
 • 1. Nová Dohoda o provedení práce bez sociálního a zdravotního pojištění (limit výdělku 10.000,- Kč měsíčně a roční limit 300 hodin). Nesmíte být ale současně v evidenci Úřadu práce.
 • 2. Nová Dohoda o pracovní činnosti se sociálním a zdravotním pojištěním. Můžete být současně v evidenci Úřadu práce, ale Váš výdělek nesmí přesáhnout 5.500,- Kč hrubého měsíčně.
c) Jakmile uzavřeme nové smlouvy s firmami a objednají si brigádníky na srpen 2017, budeme Vás kontaktovat ohledně podpisů nových Dohod.
d) Výplatní termíny za měsíc červenec 2017 jsou v obvyklém termínu středa 9.8.2017 a středa 23.8.2017.
e) Výplatní termíny za měsíc srpen 2017 a další budou již pouze 1 x měsíčně, data budou včas zveřejněna.

Pro firmy:

a) ruší po 9 letech dosavadní poskytování služeb Sdružením agentur práce JOB-centrum k 31.7.2017,
b) zavádí od 1.8.2017 službu zprostředkování práce s plným agenturním servisem uživatelům z řad firem, se zaměstnanci uzavírá Dohodu o provedení práce,
c) zavádí od 1.8.2017 službu dočasného přidělování uživatelům z řad firem, se zaměstnanci uzavírá Dohodu o pracovní činnosti.

Služby b) a c) poskytuje dosavadní správce sdružení, agentura práce JOB-centrum Ostrava, s.r.o.. Vlastní jak platné povolení k zprostředkování a poradenství, tak povolení k dočasnému přidělování.

JOB-centrum Ostrava je hluboce zklamáno dlouhodobým likvidačním přístupem vlády, MPSV, poslanců i senátorů k agenturnímu zaměstnávání. Místo potírání nelegálních praktik a postihování firem, jenž za ně doposud beztrestně nelegálům platí, dochází opět pouze k restrikcím legálního podnikání. Ve stejném duchu další brutální regulace legálních agentur práce a jejich zákazníků z řad firem a občanů se nese poslední novela Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce (Sbírka zákonů částka 74, zákon č.206). Nelegálové, mafie a obchodníci s lidmi musí být v ČR dlouhodobě velice spokojení. Jejich zločinné podnikání vynáší, řady zákazníků rostou a jsou beztrestní.



10. května 2017

JOB-centrum Ostrava plně souhlasí s fakty v Tiskové zprávě Asociace pracovních agentur z 10.5.2017.

JOB-centrum Ostrava plně souhlasí s fakty v Tiskové zprávě Asociace pracovních agentur z 10.5.2017 "Svátek nelegální práce Poslanci sebrali legálním agenturám práce půl miliardy, mafiáni tleskají".

Poslanci ve Sněmovně schválili diskriminační novelu č.911 o agenturách práce. Pod rouškopu boje s nelegální prací obrali poslanci nezostyšně legální agentury práce o více než půl miliardy korun českých. Novelu zákona připravilo MPSV v součinnosti s odbory a nadnárodními agenturami práce s jediným cílem - výrazně zkomplikovat život malým a středním agenturám práce. Ne zatnout tipec mafiánům a otrokářům, jak tvrdí, ale jen legálním malým a středním agenturám práce. Jako je právě JOB-centrum Ostrava.



11. dubna 2017

JOB-centrum Ostrava potvrzuje ze svých 27 letých zkušeností skutečnosti uvedené v Tiskové zprávě Asociace pracovních agentur z 11.4.2017.

JOB-centrum Ostrava potvrzuje ze svých 27 letých zkušeností skutečnosti uvedené v Tiskové zprávě Asociace pracovních agentur z 11.4.2017 "K výročí 5 let ukrajinských otrokářů v Brně dárek od MPSV: nová likvidační pravidla pro legální agentury práce".

Snahy ministerstva práce a ministerstva vnitra schválit diskriminační novelu č.911 o agenturách práce jsou v naprostém protikladu se skutečnými problémy na trhu práce. Příklad fungování ukrajinské otrokářské mafie v Brně, o níž psal deník Právo, nazorně ukázal, jak to funguje a že novela Zákona o zaměstnanosti to nezmění. I když bude ministryně práce Michaela Marksová tvrdit naprostý opak. Novelu zákona připravilo MPSV v součinnosti s odbory a nadnárodními agenturami práce s jediným cílem - výrazně zkomplikovat život malým a středním agenturám práce. Ne zatnout tipec mafiánům a otrokářům, jak tvrdí, ale jen legálním malým a středním agenturám práce. Jako je právě JOB-centrum Ostrava.



9. dubna 2017

JOB-centrum Ostrava hodnotilo rok 2016 i výhled na rok 2017.

V roce 2016 byl vidět, v souvislosti s nedostatkem zaměstnanců ve firmách, obrovský posun od brigádníků k běžnému zaměstnávání. Brigádníci na pár hodin či dní nejsou žádáni. Firmy chtějí trvalé zaměstnance v řádech měsíců. Přestože počet firem i brigádníků byl nejmenší od roku 1996, brutálně stouply jak jejich hrubé mzdy, skoro o 50% v průměru na 1 člověka, tak počet směn o 25%. Přičemž stálé pracovní vztahy jsme nezapočítávali a ve statistice nefigurují. Jsou zde jen a pouze brigádníci. Na trhu práce operovalo mnoho pseudoagentur a obchodníků s lidmi, dovážející novodobé otroky ze zemí mimo EU (Ukrajina, Kazachstán, ale i asijské státy) i zaostalejších části nových členských zemí v EU (Rumunsko, Bulharsko). Ti zde nedodržovali zákony a byli nekalou konkurencí legálním agenturám práce. Politici to jako obvykle neviděli a měli neustále snahu legálním agenturám práce nakládat další byrokratické a finanční povinnosti. Přestože je již léta jasné, že průšvihy dělají prakticky jen pseudoagentury bez licence anebo rovnou nelegálně načerno zaměstnávající osoby.

Vyplacené hrubé mzdy brigádníkům v letech 1995 - 2016

U 78 podniků, firem a institucí na Ostravsku jsme zaměstnali celkem 1.390 brigádníků. Vyplatili jsme jim více jak 41.511.399,- Kč v hrubých mzdách. Odpracovali 61.046 osmihodinových směn, čili řádově 488.368 hodin. Průměrná roční hrubá mzda na 1 brigádníka činila 29.864,- Kč. Průměrně odpracoval 1 brigádník 44 směn za rok, tedy 2 kalednářní měsíce.

Rok 2017 na poli brigád odstartoval raketově, poptávka je vysoká, avšak běžní brigádníci z řad studentů nejsou (mimo prázdniny) firmami žádáni. V nabídkách tak i týdny leží jejich požadavky na „brigádníky“, kteří by pracovali 10 hodin denně 5 dní v týdnu. Jinými slovy firmy fakticky chtějí trvalé zaměstnance s pravidelnými přesčasy. Další vládní zvýšení minimální mzdy na 11 tis. Kč přestalo hrát roli, protože jde o 66,- Kč / hodina práce. Za méně než 90-100,- Kč / hodina práce však brigádníci nejsou ochotni do práce nastoupit. Současně stát, snahou schválit sněmovní tisk č.911 změnu Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce, brutálně postihne legální agentury práce, legální agenturní zaměstnance i firmy, objednávající legální pracovní sílu. Mafie tak definitivně zvítězí a s nimi (možná) přežije několik nadnárodních kolosů. Je to nepochopitelné, ale je to populistický politický boj, zejména ČSSD s odbory, o voliče.



7. dubna 2017

JOB-centrum Ostrava děsí opakované mediální lži ministryně práce a ministra vnitra o agenturním zaměstnávání v ČR.

Tak, jak je popisuje a vyvrací Asociace pracovních agentur v tiskové zprávě "Proč ministři lžou o agenturách práce?". Patří jednoznačně ke snahám ministerstva práce a ministerstva vnitra schválit diskza každou cenu riminační novelu č.911 o agenturách práce.

Oba politici, Michaela Marksová i Milan Chovanec (oba ČSSD), se neštítí v médiích pronášet na její podporu jednu lež za druhou. Snaží se tak zamaskovat fakt, že novelu zákona připravilo MPSV v součinnosti s odbory a nadnárodními agenturami práce s jediným cílem - výrazně zkomplikovat život malým a středním agenturám práce. Ne zatnout tipec mafiánům a otrokářům, jak tvrdí, ale jen legálním agenturám práce. Jako je právě JOB-centrum Ostrava.

Ovšem těžko zamaskovat něco, co MPSV uvede přímo písemně do důvodové zprávy k zákonu a ministryně Marksová se tím chlubí na tiskových konferencích i v rozhovorech pro média. Kdyby totéž dělal ministr obchodu, nepokrytě prosazoval nadnárodní obchodní řetězce na úkor malých prodejen, šel by od válu. Ministryni práce to kupodivu prochází. Alespoň by k tomu nemusela používat lživá tvrzení, které po ní ochotně opakuje její stranický kolega. Všechny níže uvedené lži tisková zpráva APA vyvrací a uvádí na pravou míru předloženými důkazy:
Lež první – V ČR je 2 tisíce agentur práce, v Německu jen 20, musíme jejich počet snížit
Lež druhá - Je třeba výrazně zpřísnit zákon o pracovních agenturách, které často najímají cizince
Lež třetí - Zaměstnávání cizinců v ČR s sebou nese problémy se zvýšenou kriminalitou, ale i s ubytováním těchto lidí, které je často na hraně zákona
Lež čtvrtá – Dnes, když firma přibere agenturního zaměstnance, tak se může vymluvit na to, že neví, kolik vlastně bere. Ti lidé jsou u nás velmi často zneužíváni, dostávají za práci mnohem nižší odměnu, tomu bychom rádi zabránili
Lež pátá - Doufáme, že po schválení novely se počet agentur zredukuje a vyřeší se i problémy, které do regionu tyto agentury zčásti přinášejí.

JOB-centrum Ostrava přivítá, pokud poslanci nepodlehnou předvolební kampani obou politiků a legislativnímu konkurenčnímu boji. Schválením sněmovního tisku č.911 se otevřou dveře otrokářským mafiím dokořán. Jeho třetí čtení v PSP proběhne už 12.4.2017.



6. dubna 2017

Ing. Radovan Burkovič potvrzen za zaměstnavatele ve funkci místopředsedy a člena Výboru Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů.

Jednatel a spoluzakladatel JOB-centrum Ostrava Ing. Radovan Burkovič potvrzen za zaměstnavatele ve funkci místopředsedy a člena Výboru Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů na roky 2017-2020.

Na 26.volební valné hromadě AKV v Praze 5.4.2017 byl Ing. Radovan Burkovič potvrzen za zaměstnavatele ve funkci místopředsedy a člena Výboru Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů na roky 2017-2020. Svým přínosem a znalostí problematiky zaměstnávání, včetně návazných oblastí daní, pojistného, dávek, práv a povinností zaměstnanců i zaměstnavatelů, se mu dostalo cti účastnit se jednání odborného orgánu AKV, Kolegia expertů AKV. Ten se vyjadřuje ke sporným otázkám a výkladovým problémům v oblasti zaměstnanosti s důrazem na respektování zákonů i svobodné vůle všech zúčastněných stran trhu práce. Stanoviska Kolegia expertů AKV pak bývají hojně citována odborným tiskem a vychází se z nich i při osvětové činnosti formou seminářů a konferencí, pořádaných pravidelně AKV. Podílí se na nich totiž experti napříč trhem práce, z podnikové sféry, práva, daní, mezd, ekonomiky, odborů i státní správy.



31. března 2017

JOB-centrum Ostrava oslavilo skromně 27 let své existence.

Na přelomu března a dubna 2017 jsme skromně oslavili 27 let existence JOB-centra v Ostravě na VŠB-Technické univerzitě Ostrava. Před rokem jsme při této příležitosti uvedli přísloví "Dobře už bylo". A s lítostí konstatovali, že neustálé zpřísňování legislativy a vyšší finanční náročnost podnikání agentur práce přináší jen nárůst černého trhu, nelegálních agentur práce a nelegálního zaměstnávání vůbec. Ke škodě nás všech.

Letos se do toho, s končícím volebním mandátem, pustila vláda s MPSV a parlamentem se vší parádou. Když v prosinci 2016 prošla prvním čtením likvidační novela Zákoníku práce a Zákona o zaměstnanosti v oblasti agenturního zaměstnávání, začaly se nad malými a středními agenturami práce, k nimž se počítáme, stahovat zlověstná mračna. Bohužel je konec března 2017 a my vidíme až fanatickou snahu dotáhnout ji do konce a zakotvit v naší legislativě. Bojujeme, ale s triumvirátem MPSV, odbory a nadnárodní agentury práce, kteří se proti ostatním v branži spojili, to není nic jednoduchého.





15. března 2017

JOB-centrum Ostrava, legální agentura práce s 27 letou historií, je znepokojeno kauzou Rohlik.cz.

Zejména pak ve světle chystané regulace legálních agentur práce. Povede pouze k nárůstu podobných kauz. Sněmovní tisk č.911, kontroverzní vládní návrh novely zákona o zaměstnanosti č.435/2004 Sb. a části Zákoníku práce, je nyní před 3.čtením. Obsahuje pozměňovací návrh na zrušení nově zaváděných půlmilionových kaucí pro legální agentury práce i nového §307b ZP, který omezuje agenturním zaměstnancům volbu zaměstnavatele.

Ve světle kauzy rozvážkového obchodu potravin Rohlík.cz, ze čtvrtka 9.3.2017, kde policie našla a vyhostila 85 nelegálně pracujících Ukrajinců, je novela, zamířená výhradně proti legálním agenturám práce, NAPROSTO ABSURDNÍ. Opět se ukazuje, že hlavním problémem trhu práce v ČR jsou nelegálové a firmy, které si je objednávají. Ne legální agentury práce, jako je JOB-centrum Ostrava. Proto JOB-centrum podporuje fakta uvedená v tiskových zprávách Asociace pracovních agentur z 12.3.2017 a 15.3.2017.

Jde opět o další negativní mediální kauzu, která se trefuje do pracovních agentur, ale s agenturním zaměstnáváním nemá vůbec nic společného. Veškeré mediálně probírané kauzy o zlých agenturách, se nikdy legálních agentur práce netýkaly. Vždy šlo o pseudoagentury, zastřené agenturní zaměstnávání, organizovaný švarcsystém, práci načerno bez dokladů a další zločiny. Přesto jsou legální pracovní agentury rok co rok šikanovány novými zákony a regulacemi, kdežto pseudoagentury naše zákonodárce nezajímají.

Novela, sněmovní tisk č.911, jde ruku v ruce se zaběhnutou praxí - legální agentury práce dále šikanovat, pseudoagenturám tím otevřít vyklizený trh. Předpokládáme, že poslanci jsou natolik inteligentní, aby po 14 letech existence agenturního zaměstnávání v Zákoně o zaměstnanosti pochopili, že OPAKOVANOU REGULACÍ LEGÁLNÍCH AGENTUR PRÁCE NEZLIKVIDUJÍ NELEGÁLNÍ PRACOVNÍ TRH. Podpoří proto zrušení nesmyslných půlmilionových kaucí i §307b, který diskriminuje agenturní zaměstnance ve výěru zaměstnavatele. Zabitím užitečných koček totiž škodlivé myši nezmizí, ale přemnoží se.



28. února 2017

JOB-centrum Ostrava se připojuje k žádosti o ochranu malých a středních agentur práce.

Asociace pracovních agentur požádala v tiskové zprávě poslance o ochranu malých a středních agentur práce před novelou zákona z dílny MPSV, odborů a nadnárodních agentur práce.

Snahy ministerstva práce a ministerstva vnitra schválit diskriminační novelu č.911 o agenturách práce jsou v naprostém protikladu se skutečnými problémy na trhu práce. Novelu zákona připravilo MPSV v součinnosti s odbory a nadnárodními agenturami práce s jediným cílem - výrazně zkomplikovat život malým a středním agenturám práce. Ne zatnout tipec mafiánům a otrokářům, jak tvrdí, ale jen legálním malým a středním agenturám práce. Jako je právě JOB-centrum Ostrava.



30. ledna 2017

Od roku 2017 již nebude JOB-centrum vydávat tradiční papírový roční kalendář ve formátu A6.

Pokud by Vám přesto chyběl, můžete si jej stáhnout ve formátu PDF zde a následně sami vytisknout.


Kalendář 2017




15. ledna 2017

Byli jste u nás v roce 2016 na brigádě? Je čas vyžádat si zaplacené daně zpět!

Neváhejte, zákonný termín je pouze od 16. ledna 2017 do 15. února 2017!


A nejde o malé peníze. Kdo si v průběhu roku 2016 vydělal 10 tis. Kč hrubého, může dostat zpět až 1.800,- Kč, záleží na individuální situaci. Souhrnné informace naleznete zde. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Jak o vrácení daní požádat? Jednoduše:

 1. O roční zúčtování daně si u nás může požádat každý, kdo měl u nás v roce 2016 příjmy pouze ze zaměstnání. A to buď od jednoho zaměstnavatele, nebo od více zaměstnavatelů postupně za sebou, přičemž JOB-centrum bylo v roce 2016 jeho posledním zaměstnavatelem a u všech zaměstnavatelů podepsal tzv. Prohlášení poplatníka k dani.


 2. Požádat o roční zúčtování si u nás můžete osobně nebo e-mailem (mzdy@jobcentrum.cz) v termínu od pondělí 16. ledna 2017, nejpozději však do středy 15. února 2017.

  Žádosti DORUČENÉ na JOB-centrum po 15. únoru 2017 již není možno ze zákona námi zpracovat.


 3. Roční zúčtování daně NELZE provést v případě, že existuje povinnost poplatníka podat daňové přiznání sám (platí zejména při souběhu příjmů ze zaměstnání, příjmů z podnikání, příjmů z pronájmu, příjmu ze zahraničí atp.).


 4. Formulář žádosti Vám bude na požádání :

  • Předán osobně v naší kanceláři na adrese JOB-centrum Ostrava, s.r.o., koleje VŠB-TU Ostrava, budova A 3. patro, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba, v pracovní době od 8 do 16-ti hodin. Zde Vám také pomůžeme s vyplněním formuláře.

  • Zaslán poštou na Vámi uvedenou poštovní adresu.

  • Zaslán emailem na Vámi uvedenou emailovou adresu.

 5. Jestliže Vaše roční hrubá mzda za rok 2016 u všech zaměstnavatelů nepřesáhne částku cca 165.000,- Kč, není nutno k žádosti přikládat další doklady (např. potvrzení o studiu, potvrzení o platbě životního a penzijního pojištění, potvrzení o darování krve, apod.), jelikož uplatněním těchto daňových úlev již nedojde ke zvýšení přeplatku.


 6. Daňové zvýhodnění na vyživované dítě (děti) si můžete uplatnit jen v případě, že Vaše hrubá mzda za rok 2016 u všech zaměstnavatelů je vyšší než 51.000,- Kč. K tomuto je nutno u nás předložit doklad o existenci dětí (rodný list, zápis v občanském průkaze), u zletilých dětí navíc potvrzení o studiu.


 7. Pokud jste měli příjmy v roce 2016 i u jiných zaměstnavatelů, musíte si od nich vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech a přiložit jej u nás k Žádosti o roční zúčtování daně. Toto se nevztahuje na příjmy zdaněné tzv. srážkovou daní. I srážkovou daň lze v některých případech vrátit, ale pouze na základě daňového přiznání, které si musíte podat sami.


 8. Přeplatky na dani Vám budou vyplaceny :

  • Převodem na konto v úterý 21. března 2017, máte-li u nás podanou žádost o zasílání mezd na konto. Doporučujeme Vám využít tento způsob vrácení přeplatků.

  • Hotově při výplatním termínu ve středu 22. března 2017 v době od 10 do 16-ti hodin.

  • Poštovní poukázkou ve čtvrtek 23. března 2017, pokud si přeplatky nevyzvednete ve výplatním termínu. Česká pošta Vám ji obvykle doručí do 5 dní.




3. ledna 2017

Je zvýšení minimální mzdy pro brigádníky k něčemu dobré?




Naše levicová ČSSD v čele s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou prosadila od 1.1.2017 další, již čtvrté zvýšení minimální mzdy za poslední 4 roky. Z původních 8.000,- Kč se zvýšila na 8.500,- Kč, pak předloni na 9.200,- Kč, loni na 9.900,- Kč a od 1.1.2017 je 11.000,- Kč za měsíc. Zvýšila se tak i základní hodinová sazba minimální mzdy. Nejprve na 50,60 Kč/hod., pak na 55,- Kč/hod., 58,70 Kč/hod. a od 1.1.2017 je 66,- Kč/hod..

K čemu je zvýšení minimální mzdy pro naše brigádníky dobré? Posuďte sami:

V legálním agenturním zaměstnávání se mzdy a odměny z dohod řídí trhem práce a tzv. srovnatelnými podmínkami, které naši klienti musí plnit a také je řádně plní. Proto také v nabídce brigád od naší agentury prakticky nenajdete díky obrovské poptávce po zaměstnancích mzdu nižší než 80,- Kč/hod. Zvýšení minimální mzdy na 66,- Kč/hod je tedy opravdu "úžasná věc".

Mnoho brigádníků, kteří pracují prostřednictvím pracovních agentur, si musí platit zdravotní pojištění do tzv. minima. A zde je největší kámen úrazu - toto minnimum se vypočítává jako 13,5 % z minimální mzdy. Vzrostlo tedy loni z 1.080,- Kč na 1.242,- Kč měsíčně a pro rok 2017 už musíme každý platit minimálně 1.485,- Kč měsíčně. De facto se tím zvýšily zdravotní daně ze mzdy, jen u nás jim politici říkají pojištění.

Pro zaměstnávání načerno nebo prostřednictvím pseudoagentur žádná pravidla neplatí. A tak jsou opět vládou mafiáni systémově podporováni. Legální zaměstnavatelé musí zvedat mzdy a zdražit, nelegálním je to jedno.

Růst minimální mzdy je v roce 2017 ještě vyšší, protože je před volbami do Sněmovny Parlamentu ČR a vláda se rozhodla uplácet voliče. Minimální mzda se tak zvyšuje nejen o 700,- korun jako loni, ale rovnou o 1.100,- Kč z 9.900,- Kč na 11.000,- Kč měsíčně. Minimální hodinová mzda vzroste z 58,70 na 66,- Kč. Minimální mzdu pobírají jen 2 % všech pracujících, což je zhruba 100.000 lidí. Ale zbylých 4,9 milionu ovlivňují sazby zaručené mzdy dle náročnosti profese, které se zvýšením minimální mzdy rovněž zvýší a budou minimálně 11-22 tis. Kč měsíčně. A aby toho nebylo málo, zvýší se i zdravotní pojistné tzv. samoplátcům. Vypočítává se totiž z minimální mzdy.





3. ledna 2017

Stručný průvodce novinkami v zaměstnávání platnými od 1.1.2017

Činnost pracovní agentury je složitým křížením paragrafů Zákona o zaměstnanosti, Zákoníku práce, Zákona o dani z příjmu, Zákona o DPH a celé řady zákonů upravujících oblast zdravotního, sociálního a úrazového pojištění. Ty se obvykle mění k 1.lednu.

Pravidla pro uchazeče o brigády i brigádníky v roce 2017 stručně v bodech.

Máte další otázky, na které jste nenašli odpověď ? Zkuste FAQ pro brigádníky.

Máte další otázky, na které jste nenašli odpověď tady ani v části FAQ pro brigádníky? Napište nám ji.





1.ledna 2017

Šťastný Nový rok 2017 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava! Dovolujeme si Vás informovat o novoročním provozu. Od pátku 23.12.2016 do pondělí 2.ledna 2017 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. V těchto dnech bude probíhat mj. překlopení databází, HW a SW zabezpečení. Těšíme se na Vás opět v úterý 3.ledna 2017. První novoroční výplatní termín je ve středu 11.ledna 2017. Docházkové lístky nutno odevzdat opět klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2017

Kontakt :
JOB-centrum Ostrava, s.r.o.
koleje VŠB-TUO, budova A, 3. patro, Studentská 1770/1, Ostrava Poruba, 700 32
Mobil: 603 451 105 , Tel.: 596 914 178 , Fax: 596 911 856
Pracovní dny 8:00 - 12:00 a 12:45 - 16:00 hodin , E-mail: info@jobcentrum.cz
 
© 1990 - 2019 JOB-centrum Ostrava, s.r.o.