1993   

Statistická data roku 1992
Zaměstnali jsme 881 studentů v podnicích po celé Moravě a na chmelu.

Leden 1993
Neznamená jen rozdělení republiky, ale pro nás hlavně novou daňovou soustavu se sociálním a zdravotním pojištením. Novely zákonu jsou schváleny až mezi Vánoci a Silvestrem 1992, takže na nějakou přípravu není čas. Jejich znění je známo až v průběhu ledna 1993. Pryč je tím doba pouhé 5 % studentské daně a nic víc, nastupuje 10 % srážková daň, a k ní 12 % všechna pojištení placená studentem z jeho mzdy a 36 % placených podnikem. Zavádíme zcela nový systém práce a způsob zaměstnávání studentů, přizpůsobujeme se.

Jaro 1993
Kopírovací služby se lepší nasazením nového stroje Canon s trojnásobnou rychlostí, zvetšováním a zmenšováním a kopírováním až do formátu A3.

Léto 1993
Opouští nás spoluzakladatelka JOB-centra a naše dlouholetá ekonomka. Dostudovala a odchází za snoubencem do Zlína. Vypisujeme konkurs pro studentky ekonomické fakulty a z 20-ti zájemkyň vybíráme naši novou vedoucí ekonomiky JOB-centra. Práce je mnoho a tak celé léto u nás máme dvě praktikantky. Naposledy organizujeme chmel, partneři s nimiž jsme spolupracovali si pořídili automatizované linky na česání a pojízdné samosběry a tak zde potřeba brigádníků klesla z původních přes 80 osob na dvě směny na pouhých 8 na jednu směnu. U těch ostatních to také nestojí za moc a navíc platební schopnost vetšiny zemědělských podniku není ideální.

Říjen 1993
Znamená významný průlom. JOB-centrum se stěhuje do nové kanceláre na 3.patře ve zrekonstruované budove A kolejí VŠB. Poskytování služeb studentům se dostává na kvalitativně vyšší úroveň, přikupujeme počítače, propojujeme je do sítě, ke starým službám přidáváme inzerci na prosklených plochách před kanceláří a rozširujeme posilovny o druhou místnost s dalšími stroji.

Zima 1993
Spoluorganizujeme 1. přebor VŠB Ostrava v halovém veslování. Jde o novinku, jsme po Praze druzí na území ČR. Rozšiřujeme posilovny JOB-centra o další místnost s veslařskými ergometry CONCEPT II a boxovacími pytli.