2011 <-|           Novinky v roce 2010           |-> 2009     

14. prosince 2010
Mnoho štěstí v Novém roce 2011 Vám přeje JOB-centrum Ostrava, s.r.o.. Naše kancelář bude v čase vánočním a novoročním od pátku 24.12.2010 do neděle 2.1.2011 uzavřena. Těšíme se na Vás opět v pondělí 3.1.2011. První výplatní termín je ve středu 12.1.2011. Docházkové lístky nutno odevzdat klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2011

16. září 2010
JOB-centrum Ostrava je na 4.-10. místě krajského kola 5.ročníku soutěže Firma roku 2010. Odbornou porotou soutěže Firma roku bylo JOB-centrum Ostrava, s.r.o. vybráno z více než 4 tisíc přihlášených firem a živnostníků jako jeden z 10 finalistů v Moravskoslezském kraji. To je důkazem toho, že se pro podnikatele jedná o prestižní titul, který je oceněním jejich tvrdé práce.
V pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Ostravě Firmou roku stala potravinářská firma Semix Pluso z Otice a Živnostníkem roku ladič klavírů Michal Fiedor z Ostravy. U Semix Pluso porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost, velký regionální význam a důraz na ekologii, u Michala Fiedora jeho nadšení pro obor a předávání řemesla synovi. Firma Semix Pluso i živnostník Michal Fiedor postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat Moravskoslezský kraj. Mezi finalisty byli také Denip, s.r.o., Gamin s.r.o., Czasch s.r.o. nebo Apollo, s.r.o., z nichž někteří jsou dlouholetými zákazníky JOB-centra.
Vyhlášení výsledků regionálního kola se konalo jako slavnostní odpoledne zakončené firemním klubovým večerem za přítomnosti účastníků a vzácných hostů v Park Inn Hotelu Ostrava. Více na www.firmaroku.cz.

Výherci Živnostník roku Moravskoslezského kraje 2010 Foedorovi Salonek hotelu Park Inn byl zaplněn do posledního místečka 1. až 3.finalisté soutěže Firma roku Moravskoslezského kraje 2010 pózují fotografům Výherce Firmy roku Moravskoslezského kraje 2010 v rozhovoru s moderátorem Markem Erbenem


Certifikát finalisty krajského kola Firma roku 2010

7. září 2010
Dnes jsme obdrželi jako účastník soutěže Firma roku 2010 výsledek akce Hospodářské komory České republiky a firmy CCB - Czech Credit Bureau pro malé a střední podniky : Hodnocení ratingu malých a středních podniků - JOB-centrum Ostravava, s.r.o.. Naše známka pro rok 2010 je po průchodu krizovými roky 2008 a 2009 pomyslná dvojka, písmeno "B" :

Rating JOB-centrum Ostrava, s.r.o. 7.9.2010

17. srpna 2010
JOB-centrum Ostrava je mezi 10 finalisty krajského kola soutěže Firma roku 2010 ze 184 přihlášených firem! Pořadatelem soutěže Firma roku bylo vedení JOB-centra vyzváno, jako jeden z 10 finalistů v Moravskoslezském kraji, k doplnění dalších ekonomických údajů včetně podkladů pro rating a zodpovězení otázek pro odbornou porotu. Dvacet let budování firmy, zaměřené na brigády pro studenty, ale nejen pro ně, se tak poměří s dalšími ekonomickými subjekty kraje.
Vyhlášení výsledků regionálního kola se bude konat letos jako slavnostní odpoledne a firemní večer za přítomnosti účastníků a vzácných hostů v Park Inn Hotel Ostrava ve čtvrtek 16.září 2010. Více na www.firmaroku.cz.

10.června 2010
Francouzsko-česká obchodní komora ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezkého kraje, Alliance Française Ostrava, PAK Albrechtice a TOP Orlová uspořádaly pro zástupce firem ostravského regionu v krásném prostředí Hornického muzea OKD na Landeku v pořadí již 3.ostravský turnaj v pétanque. V konkurenci bylo letos přes 30 tříčlenných družstev různých firem a institucí. JOB-centrum Ostrava, s.r.o. postavilo do bojů 4 zástupce. 3-členné družstvo JOBÁCI ve složení Monika Kužmová, Lenka Grobařová a Ing.Marek Lazor a vyslalo Ing.Radovan Burkoviče do složeného družstva POVEDESE, kde s ním bojovali 2 zástupci geodetické kanceláře Mikulášek z Hlučína.
Tým dispečinku a jednatele společnosti JOBÁCI sice první 2 zápasy skupiny B vyhrál, ale když narazil v třetím zápase podobně jako loni na rodilé Francouze, dopadl v souboji jako "afričan v hokeji s kanaďanem" a turnaj pro něj skončilna 7.-8.místě z 32 zúčastněných.
Společný tým JOB-centra a geodetů prošel hladce celou skupinou A s 3 vítězstvími. Boje se protahovaly a tak k finálovému mači nastupoval už za mírné tmy. Humorné situace, kdy před odhodem koule musel hráč nejdříve do pole zjistit, kterým směrem se vůbec nachází "neviditelný" košonek, se střídaly se zásahy rozhodčích s metrem v ruce, posuzujících milimetrové rozdíly mezi kolemi jejich a soupeře. Nervy drásající finále postupovalo o pouhý bod v každé hře. Střídavě vedli geodeti s JOB-centrem, střídavě soupeři. Nervák v závěru, kdy soupeři utekli o dva body přinesl nečekané rozuzlení. Bezchybnou poslední hrou geodeti s JOB-centrem koulemi doslova obklíčili košonka a těsné hnízdo nerozdělila ani jedna z koulí soupeře. Závěrečná koule z ruky Radovana BUrkoviče jen doplnila dosavadních slibných 5 bodů na 6 a finálový mač skončil drtivým vítězstvím. Radost trochu kalilo zjištění, že díky skóre nejsou celkovými vítězi turnaje, ale druhé místo i tak potěšilo. Oslava francouzským červeným vínem do pozdních nočních hodin proto byla zcela zasloužená.

Přátelská debata s právě poraženým týmem AIESECu EkF VŠB-TU Ostrava Tuhé finálové boje Stále není rozhodnuto

Výsledková tabule 2.místo týmu POVEDESE Stupně vítězů v setmělém areálu

Úterý 4. května 2010
JOB-centrum Ostrava se jako pravidelný účastník soutěže Podnikatel roku připojilo k výzvě STOP ZADLUŽOVÁNÍ
V květnu 2010 se JOB-centrum Ostrava, s.r.o., pravidelný účastník soutěží "Podnikatel roku ČR" připojilo k výzvě STOP ZADLUŽOVÁNÍ, sestavené a podepsané vítězi všech dosavadních ročníků soutěže Podnikatel roku ČR.

stopzadluzovani.cz

Jsme názoru, že nezadlužená budoucnost plus snižování byrokracie a korupce jsou jedinými nástroji ke zvyšování zaměstnanosti a blahobytu všech občanů ČR. Nezodpovědná práce parlamentu a celé státní byrokracie, jejíž důsledky zvláště jako agentura práce pociťujeme spolu s našimi zaměstnanci a klienty dnes a denně, stojí naši zemi kromě doložitelných ztrát i nevyčíslitelné hodnoty, spočívající v nechuti podnikat a postarat se sám o sebe. S všeobjímající rukou státu pak rostou i náklady na tento způsob vládnutí a ty neplatí nikdo jiný, než podnikatelé a zaměstnanci ze svých daní. Navíc se to děje na dluh. Bez ohledu na to, zda republika vydělává hodně nebo málo. Dluh se neplatí, jen každoročně dále zvyšuje. To je více než ostudné. Soukromý podnik by při takovém způsobu hospodaření již dávno zkrachoval.
Ing. Radovan Burkovič, jednatel JOB-centrum Ostrava, s.r.o., několikanásobný finalista krajského kola a semifinalista celorepublikového kola soutěže Podnikatel roku.Přelom března a dubna 2010 - SLAVÍME 20 LET !

20. let výročí


Na přelomu března a dubna 2010 jsme malými pozornostmi pro partnery oslavili 20 let existence JOB-centra v Ostravě na VŠB-Technické univerzitě Ostrava. Poděkování partnerům bylo skromnou odměnou za to, že společnost i po tolika letech stále existuje a prosperuje. Srovnání začátků JOB-centra a reality po 20 letech můžete vidět níže v tabulce. Byť k naší nelibosti dosti ovlivněné probíhající finanční a ekonomickou krizí, jak ukazuje názorně graf vyplacených mezd let 1996-2009.

20. let výročí


Krize nás, jako agenturu práce nabízející krátkodobé brigády, dostihla již v polovině roku 2008. Klasická každoroční prázdninová a vánoční brigádní sezóna se v roce 2008 prostě nekonaly. Rok 2009 pak znamenal propad nabídky brigád až o 70% a nakonec jsme oscilovali mezi 60-80% nabídky roku 2008. Mírně se zlepšující situace trvá dodnes :

Srovnání po 20-ti letech Rok 1990 Rok 2010
Počet obsloužených firem ročně cca 25 89 (statistika 2009, jinak až 250)
Počet zaměstnaných brigádníků ročně 1.573 1.777 (statistika 2009, jinak až 3.600)
Počet nástupů na brigády 2.100 51.013 (statistika 2009 jinak až 100 tis.)
Obrat společnosti v milionech Kčs v desítkách milionů Kč (statistika 2009)
Počet zaměstnanců v kanceláři 15 dobrovolných 9 na plný pracovní poměr
Vzdělání zaměstnanců 15 středoškoláků 3 vysokoškoláci a 5 středoškoláků, všichni s dlouholetou praxí
Pracovníci dispečinku denně 1 z 15 dobrovolných, střídají se 3 s pevnou pracovní dobou
Pracovníci mzdového oddělení nárazově 1 ze 2 dobrovolných, doplňují se 2 s pevnou pracovní dobou
Pracovníci vedení společnosti nárazově 1 z 5 dobrovolných, doplňují se 4 s pevnou pracovní dobou
Vedení agendy 100 % ruční na papíře 99% počítačově
Rychlost nástupu na brigády do firem 1-2 týdny nejpozději do 3 dní, někdy ihned
Kanceláře společnosti 1 malá 2 velkoprostorové, kuchyňka, sklad
Komunikační kanály elektronické 0 vlastní doména www.jobcentrum.cz, internetový databázový systém, WAP, SMS, email a RSS komunikační systém
Zveřejňování nabídky brigád osobně, telefonicky, nástěnky na osobní, emailový a telefonický dotaz včetně mobilu, denně aktualizovaná nabídka na www.jobcentrum.cz, zdarma emailem i SMS, wapový portál, RSS, vlastní nástěnky na školách
Reklama do okolí 0 systém naváděcích cedulí u silnic, prostředky MHD, direct mailing poštovní i elektronický, aktivity v médiích (rozhlas, tisk, TV)
Telefoní linky pevné 2 8
Telefony pro pevné linky 2 telefony s otáčecím číselníkem 10 tlačítkových s displejem plus vlastní telefonní ústředna s GSM moduly
Mobilní linky a GSM telefony 0 8
Faxy 0 1
Modemy a faxmodemy 0 13
Webová prezentace 0 vlastní obsáhlý interaktivní web na vlastním serveru
Počítače teprve od 6/1990 1 typ XT počítačová síť napojená na internet, 2 servery, 14 počítačů, 2 notebooky
Tiskárny teprve od 6/1990 1 černobílá jehličková 8 laserových propojených v síti, z toho 1 barevná
Scanery 0 1 propojený síťově
Kopírky teprve od 8/1990 1 stolní formát A4 2 velkokapacitní digitální v počítačové síti formát A3, z toho 1 barevná
Software (databáze, účetní, bankovní) 0 5 pracujících síťově, 3 vzájemně přímo propojené
Automobily teprve od 7/1990 občas 1 z půjčovny 4 vlastní
Ochranné známky 0 1
Licence k zaměstnávání MPSV ČR 0 1
Udělená ocenění a tituly 0 Držitelé "Etického kodexu HK ČR", "Kodexu nediskriminujícího podnikatele", titulu "Ethnic Friendly zaměstnavatel", ocenění "Společnost přátelská rodině" a děkovného uznání "Za aktivity mající celkový vliv na hospodářský, ekonomický a společenský rozvoj Moravskoslezského kraje"
Členství v asociacích 0 Člen Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje, člena Hospodářské komory ČR
Další aktivity v průběhu let 1990 - 2010 studentské Taxi centrum, studenstký V-klub ve vlastní režii i v rámci konsorcia se Stavovskou unií VŠB Ostrava, postupně až 3 posilovny, faxové služby, kopírovací služby, spolupořadatelství sportovních akcí………

Pátek 12. března 2010
V kancelářích JOB-centra Ostrava nyní najdete i dětský koutek
V listopadu 2009 obdrželo JOB-centrum Ostrava, s.r.o. ocenění
"Společnost přátelská rodině - Family Friendly Company" od celorepublikové Sítě mateřských center o.s., založené paní Rút Kolínskou.
JOB-centrum ho obdrželo za přístup ke svým zaměstnancům v rámci návratů z mateřské a rodičovské dovolené zpět do práce, za umožnění zkrácených úvazků a klouzavých nástupů do zaměstnání a za přístup ke klientkám a klientům s dětmi, hledajícím si krátkodobé zaměstnání-brigádu. Při převzetí ocenění jsme se zavázali naše aktivity dále zlepšovat. Splněním závazku je i otevření dětského koutku v prostorách kanceláře. Výkresy a malůvky prvních dětských uživatelů již zdobí plochu sousedícího paravánu.

Středa 10. února 2010
Ve finále soutěže Podnikatel roku 2009 v ČR bylo i JOB-centrum Ostrava, respektive spoluzakladatel a spolumajitel Ing.Radovan Burkovič, jednatel společnosti. Dvacet let podílu na budování firmy, zaměřené na brigády pro studenty, ale nejen pro ně, odměnila odborná porota jeho účastí mezi finalisty v Moravskoslezském kraji a mezi semifinalisty v České republice.
Regionální kolo soutěže Podnikatel roku se v Moravskoslezském kraji konalo již popáté. Slavnostní vyhodnocení krajského kola v Ostravě se letos bohužel díky termínové kolizi nekonalo, vítězi byla cena předána až v Praze před celostátním kláním. Podnikatelem roku 2009 Moravskoslezského kraje se stal Pavel Bartoš z firmy FITE a.s., výrobce důlních strojů, mj. dlouholetý šéf Krajské hospodářské komory MSK.

Pavel Bartoš, FITE a.s., Podnikatel roku 2009 Moravskoslezského kraje

Vyhodnocení celostátního kola soutěže se konalo jako slavnostní galavečer za přítomnosti vzácných hostů v Paláci Žofín v Praze 10.února 2010. Letošní konkurence byla velká, celkem se zúčastnilo 65 firem. Vítěz celostátního kola, zakladatel softwarové firmy Eduard Kučera ze společnosti ALWIL Software a.s., výrobce celosvětově známého antivirového programu Avast!, bude reprezentovat podnikatelský stav České republiky na mezinárodním finále Entrepreneur Of The Year® v Monte Carlu v červnu 2010. Více na www.podnikatelroku.cz

Sál Paláce Žofín při vyhlášení, 65 účastníků s partnery a partnerkami Finalisté celostátního kola soutěže Podnikatel roku 2009 Sál Paláce Žofín při vyhlášení, 65 účastníků s partnery a partnerkami Eduard Kučera, ALWIL Software a.s., Podnikatel roku 2009 ČR

5. ledna 2010
Byli jste u nás v roce 2009 na brigádě?
Je čas vyžádat si zaplacené daně zpět! Neváhejte, zákonný termín je od 15. ledna do 15. února 2010.

A nejde o malé peníze. Kdo si v průběhu roku 2009 vydělal 10 tis. Kč hrubého, může dostat zpět až 1.800,- Kč, záleží na individuální situaci. Souhrnné informace naleznete i zde. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Jak o vrácení daní požádat :

 1. O roční zúčtování daně si u nás může požádat každý, kdo měl v roce 2009 příjmy pouze ze zaměstnání, a to buď od jednoho zaměstnavatele, nebo od více zaměstnavatelů postupně za sebou, přičemž JOB-centrum bylo v roce 2009 jeho posledním zaměstnavatelem.


 2. Požádat o roční zúčtování si u nás můžete osobně v termínu od pátku 15.1.2010, nejpozději však do pondělí 15.2.2010. Žádosti DORUČENÉ na JOB-centrum po 15.2.2010 již není možno ze zákona námi zpracovat.


 3. Roční zúčtování daně NELZE provést v případě, že existuje povinnost poplatníka podat daňové přiznání sám (platí zejména při souběhu příjmů ze zaměstnání, příjmů z podnikáním příjmů z pronájmu, příjmu ze zahraničí a také pokud je brigádík cizinec).


 4. Formulář žádosti Vám bude na požádání :
  • Předán osobně v naší kanceláři na adrese JOB-centrum Ostrava, s.r.o., koleje VŠB-TU Ostrava, budova A 3. patro, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba, v pracovní době od 8 do 16-ti hodin, navíc v pondělí a ve středu až do 18-ti hodin. Zde Vám taky pomůžeme s vyplněním formuláře.

  • Zaslán na Vámi uvedenou poštovní adresu.

  • Zaslán mailem na Vámi uvedenou emailovou adresu.

 5. Jestliže roční hrubá mzda za rok 2009 u všech zaměstnavatelů nepřesáhne částku cca 150 000,- Kč, není nutno k žádosti přikládat další doklady – potvrzení o studiu, potvrzení o platbě životního a penzijního pojištění, potvrzení o darování krve, apod., jelikož uplatněním těchto daňových úlev již nedojde ke zvýšení přeplatku.


 6. Daňové zvýhodnění na vyživované dítě (děti) je možno uplatnit v případě, že hrubá mzda za rok 2009 u všech zaměstnavatelů je vyšší než 48.000 Kč. K tomuto je nutno předložit doklad u existenci dětí (rodný list, zápis v občanském průkaze), u zletilých dětí navíc potvrzení o studiu.


 7. Pokud existují příjmy i od ostatních zaměstnavatelů, je nutné od nich vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech a přiložit jej k Žádosti o roční zúčtování daně. Toto se nevztahuje na příjmy zdaněné tzv. srážkovou daní.


 8. Přeplatky budou vypláceny :

  • Převodem na konto v úterý 23.3.2010, máte-li podanou žádost o zasílání mezd na konto. Doporučujeme Vám využít tento způsob vrácení přeplatků.

  • Hotově ve středu 24. a čtvrtek 25. března 2010 v době od 10 do 16-ti hodin.

  • Poštovní poukázkou v pátek 26.3.2010, pokud si přeplatky nevyzvednete ve výplatním termínu.

5. ledna 2010
Výplatní termín v lednu 2010 za práci z roku 2009 je středa 13.1.2010 klasicky 10-16 hodin. V dalších termínech nelze mzdy kvůli novým zákonným termínům odvodu daní za rok 2009 vyplatit. Musí být už nejpozději 20.1.2010 zúčtované včetně odvodu daní a pojistného na konta státu. Docházkové lístky nutno odevzdat klasicky do pondělní půlnoci.
První mzdy za práci v lednu 2010 obdržíte ve středu 13.ledna 2010. Výplatní termíny 27.1. a 10.2.2010 už budou určeny pouze pro výplatu mezd za práce v roce 2010.

4. ledna 2010
Připravili jsme pro Vás Stručného průvodce novinkami v zaměstnávání platnými od 1.1.2010. Činnost pracovní agentury je složitým křížením paragrafů Zákona o zaměstnanosti, Zákoníku práce, Zákona o dani z příjmu, Zákona o DPH a celé řady zákonů upravujících oblast zdravotního, sociálního a úrazového pojištění. Stručně v bodech :

0. Omezení zaměstnávat cizince - občany mimo zemí EU

Nařízení vlády z 5.3.2009 zakazuje agenturám práce zaměstnávat (a tím i dovážet) nekvalifikované zaměstnance ze ZAHRANIČÍ, konkrétně ze TŘETÍCH ZEMÍ mimo EU. To sice JOB-centrum nedělalo a nedělá, ale nařízení mimoděk postihlo i studenty ze zemí mimo EU, studující v ČR, kteří si doposud mohli alespoň 30 dní v roce přivydělávat na brigádě bez složité procedury pracovního povolení.

1. Věkové omezení dle Zákoníku práce pro mladší 18-ti let (mladiství)

Novela Zákoník práce § 79 stanovuje, že délka stanovené týdenní pracovní doby nesmí překročit u zaměstnanců mladších 18 let (typicky středoškoláci a učni) u všech zaměstnavatelů celkem 40 hodin týdně s tím, že délka směny v jednom dni nesmí přesáhnout 8 hodin. Mladiství také nesmí dělat přesčasy a nesmí na noční práce. Podmínkou nástupu do práce je věk min. 15 let a ukončení školní docházky, což je bohužel dle školského zákona školní rok včetně letních prázdnin (do 31.8.).

2. Možnost práce současně se zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání na ÚP

Každý uchazeč o zaměstnání na Úřadu práce si může u JOB-centra vydělat brigádně max. 4.000,- Kč hrubého měsíčně, tj. max. polovinu minimální mzdy. Jen tak může být současně evidován na ÚP a pobírat podporu v nezaměstnanosti. Výdělky dosažené u několika zaměstnavatelů v průběhu 1 měsíce se sčítají a překročení si musí hlídat pracovník sám. Do 8-mi dnů od podpisu je povinen Úřadu práce doložit Dohodu o pracovní činnosti, po skončení měsíce také výši výdělku.

3. Evidence odpracované doby pro účely poskytování podpory v nezaměstnanosti

Nárok na podporu v nezaměstnanosti má osoba, která v posledních 3 letech před zařazením do evidence ÚP vykonávala zaměstnání alespoň po dobu 6 měsíců. Za výkon zaměstnání se považuje pouze takové zaměstnání, ze kterého bylo odváděno sociální pojištění a některé náhradní doby (péče o děti do 4 let ap.). Za výkon zaměstnání se nepovažuje zejména doba studia a práce na krátkodobých brigádách, které mají všichni pracovníci na JOB-centru.

4. Sociální dávky a dávky státní sociální podpory

Příjem získaný od JOB-centra ovlivňuje nárok na dávky státní sociální podpory (přídavky na dítě, příspěvek na bydlení) a je Vaše povinnost tento příjem přiznat. Jediná výjimka je příjem studenta v období července a srpna. Pokud pobíráte sociální dávky od sociálního odboru obecního úřadu, např. doplatek do životního minima, je zde povinnost přiznat veškeré příjmy, a to i včetně července a srpna.
Ženy na mateřské a rodičovské dovolené si mohou vydělávat neomezeně, aniž ztratí nárok na výplatu mateřské či rodičovského příspěvku.

5. Zdravotní pojištění, sociální pojištění, nemocenská, důchody

Zaměstnání u JOB-centra nepodléhá sociálnímu (nemocenskému) pojištění dle § 6 Zákona o nemocenském pojištění č.187/2006 Sb. a podle § 5 písm. a) bod 6 Zákona o veřejném zdravotním pojištění 48/1997 Sb. nepodléhá ani zdravotnímu pojištění. Nevzniká nárok na dávky nemocenského pojištění, dovolenou na zotavenou a odpracovaná doba se nezapočítává jako doba zaměstnání rozhodná pro stanovení nároku na podporu v nezaměstnanosti. Pokud nejste zdravotně pojištěni jinak (v jiném zaměstnání, student, žena na mateřské, důchodce atp.) musíte se přihlásit na své zdravotní pojišťovně jako samoplátce a platit si zdravotní pojištění sami (zdravotní pojištění činí 13,5% z minimální mzdy, minimální mzda je pro rok 2010 stále 8 tis. Kč, povinné zdravotní pojištění samoplátce tedy je 1.080,- / měsíc).

6. Daň z příjmu, zvýhodnění zdravotně postižených

Daň z příjmu činí 15% z hrubé mzdy. Pokud podepíšete Prohlášení k dani, bude Vám sražená daň po ukončení roku 2010 na základě Vaší žádosti v roce 2011 vrácena. Při brigádách u JOB-centra pro Vás není výhodné žádat o slevy na dani již v průběhu roku, protože byste neobdrželi maximální možnou částku vrácené daně. Příklad zdanění - letos stejný jako v roce 2009 - naleznete zde
Osoby se zdravotním postižením, poživatelé plně nebo částečně invalidních důchodů, mají díky slevám na dani možnost mít vratku daně ještě vyšší (nutno uvést v Prohlášení k dani a doložit).

7. Máte další otázky, na které jste tady nenašli odpověď ? Zkuste FAQ pro brigádníky.

8. Máte další otázky, na které jste nenašli odpověď tady ani v části FAQ pro brigádníky ? Napište nám ji.

1.ledna 2010
Mnoho štěstí v Novém roce 2010 Vám přeje JOB-centrum Ostrava, s.r.o.. Naše kancelář je v čase vánočním a novoročním od čtvrtku 24.12.2009 do neděle 3.1.2010 uzavřena. Těšíme se na Vás opět v pondělí 4.1.2010. První
výplatní termín je ve středu 13.1.2010. Docházkové lístky nutno odevzdat klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2010