2015 <-|           Novinky v roce 2014           |-> 2013     


18.prosince 2014

Příjemné prožití svátků vánočních a šťastný Nový rok 2015 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava! Dovolujeme si Vás informovat o vánočním a novoročním provozu. Od pondělí 22.12.2014 do pátku 2.ledna 2015 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. V těchto dnech bude probíhat mj.fyzická rekonstrukce počítačových sítí s výměnami rozvodů, překlopení databází, HW a SW zabezpečení. Vaše požadavky na naše služby v uvedeném období i zkraje ledna 2015 rádi vyřídíme ještě před vánocemi. Těšíme se na Vás opět v pondělí 5.ledna 2015. První novoroční výplatní termín je ve středu 7.ledna 2015. Docházkové lístky nutno odevzdat opět klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2015
22. září 2014

S velikým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve středu 17. září 2014 navždy opustila ve věku nedožitých 45.narozenin spoluzakladatelka JOB-centrum Ostrava a jeho první ekonomka Ing. Renáta Zaoralová-Pelzová. Vzpomínají na Tebe Renčo Tví kolegové a kamarádi.

16. září 2014

JOB-centrum Ostrava se aktivně zúčastnilo 1.celoškolského srazu absolventů VŠB-Technické univerzity Ostrava.

Protože Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava je už témeř čtvrt století místem podnikání agentury práce JOB-centrum Ostrava, založené zde v březnu 1990 tehdejšími studenty školy, nemůže chybět při mnohých aktivitách na půdě školy. Dodnes jsou spolumajiteli a vedoucími pracovníky JOB-centra studenti a absolventi VŠB-TUO. Další jsou v řadách zaměstnanců kanceláře a tisíce z nich prochází v době studií některou z brigád, zajištěných pro ně právě JOB-centrem. Sídlo agentury v kampusu školy v ubytovací části na kolejích VŠB-TUO jim umožňuje dojít si pro svou brigádu doslova v papučích. Dnes už samozřejmě využívají moderních technologií a nabídky brigád na míru jim chodí zdarma přímo do kapsy SMS na mobilní telefon.

Naši společnost vedou absolventi VŠB-Technické univerzity Ostrava Stánek JOB-centrum Ostrava a reklamní poutač Stánek JOB-centrum Ostrava
Jako hrdí absolventi školy podporujeme její aktivity a dobré jméno. Proto jsme přivítali vznik portálu pro absolventy VŠB-TUO a propagujeme jej. Ostatně není výjimkou když člověk, objednávající dnes u nás brigádníky, je současně absolventem školy a sám býval naším brigádníkem. V pátek 12.září 2014 jsme se rádi s propagačním stánkem zúčastnili aktivně 1.celoškolského srazu absolventů VŠB-TUO. Nacházel se za hlavní budovou školy mezi kruhovkou a menzou v Městečku studentských organizací a partnerů od 11 do 19 hodin. Na místě mohli účastníci srazu, hosté i stávající studenti shlédnout krátkou prezentaci naší agentury práce a pohovořit s vedením a pracovníky JOB-centra. Stánek byl nepřehlédnutelný díky zvláštnímu reklamnímu poutači - elektromobilu, který JOB-centrum jako Zelená firma používá od dubna 2014. Z jeho baterií se prostřednictvím adaptéru napájel notebook i velký monitor, na němž běžela nepřetržitě prezentace JOB-centra. Pro zajímavost za 8 hodin ubyly z baterií elektromobilu jen 2 dílky z 16 a dojezd vozu se tím snížil ze 150 na 138 kilometrů. Nemálo účastníků srazu, kteří zavítali i do areálu kolejí VŠB-TUO, si současně na budově A na 3.patře prohlédlo stávající prostory JOB-centra a porovnalo je s dobou, kdy sami sháněli brigádu.

9. září 2014
JOB-centrum Ostrava se opět zúčastnilo tradiční Burzy práce a rekvalifikací.

Nemáte práci? Hrozí Vám ztráta práce? Chcete změnit kvalifikaci? Představu o pracovních příležitostech jste si mohli udělat na Burze práce a rekvalifikací v Domě techniky v Ostravě-Mariánských Horách. Zájemci mohli poznat možnosti rekvalifikačních kurzů v dělnických i technických profesích, v administrativě i službách. Nabídky práce i rekvalifikací s nabídkami poradenských center byly hezky na jednom místě. Akci pořádá opakovaně DTO CZ ve spolupráci s Úřadem práce v Ostravě. Vstup pro všechny zájemce byl zdarma.

30. července 2014

JOB-centrum Ostrava podporuje aktivity Alumni VŠB–TUO, naši společnost vedou absolventi VŠB-Technické univerzity Ostrava.

Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava je už témeř čtvrt století místem podnikání agentury práce JOB-centrum Ostrava, založené zde v březnu 1990 tehdejšími studenty školy. Dodnes jsou spolumajiteli a vedoucími pracovníky studenti a absolventi VŠB-TUO. Další jsou v řadách zaměstnanců kanceláře a tisíce z nich prošlo v době studií některou z brigád, zajištěných pro ně právě JOB-centrem. Sídlo agentury v kampusu školy v ubytovací části na kolejích VŠB-TUO jim umožnilo dojít si pro svou brigádu doslova v papučích. Dnes už samozřejmě využívají moderních technologií a nabídky brigád na míru jim chodí zdarma přímo do kapsy SMS na mobilní telefon.

Jako hrdí absolventi školy podporujeme její aktivity a dobré jméno. Proto jsme přivítali vznik portálu pro absolventy VŠB-TUO a propagujeme jej. Ostatně není výjimkou když člověk, objednávající dnes u nás brigádníky, je současně absolventem školy a sám býval naším brigádníkem. Na pátek 12.září 2014 přichystal tým Alumni, vedený prorektorem pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti Prof. Ing. Jaromírem Gottvaldem, CSc., velkou událost, 1.celoškolský sraz absolventů VŠB-TUO:
Naši společnost vedou absolventi VŠB-Technické univerzity Ostrava
Pokud jste bývalým absolventem školy, neváhejte se na portálu zaregistrovat a 1.srazu absolventů VŠB-TUO se zúčastnit. Stánek JOB-centrum Ostrava naleznete za hlavní budovou školy mezi kruhovkou a menzou v Městečku studentských organizací a partnerů od 11 do 19 hodin. Na místě uvidíte krátké prezentaci naší agentury práce a potkáte se s vedením a pracovníky JOB-centra. Měl by být nepřehlédnutelný díky zvláštnímu reklamnímu poutači. Současně si můžete v areálu kolejí VŠB-TUO na budově A ve 3.patře mezi 8 a 16 hodinou prohlédnout stávající prostory JOB-centra a porovnat je s dobou, kdy jste sami sháněli brigádu.

24. dubna 2014

Brigády nazeleno - Den Země oslavilo činy i JOB-centrum Ostrava – jezdí nazeleno.

Dubnový Den Země oslavilo JOB-centrum Ostrava, agentura práce s tradicí od roku 1990, praktickým činem. Podzimní nákup skládacího elektro kola Agogs Silver GO firmy Ekolo.cz, potvrdil správnost rozhodnutí JOB-centra pro zelenou elektro dopravu. Díky mírné zimě bylo v provozu každý týden. Dokonce i na vyhodnocení krajského kola soutěže Podnikatele roku 2103 do sídla Moravskoslezského kraje na něm jednatel JOB-centra dorazil. Mezi nablýskanými limuzínami kolegů byl výjimkou.

Většina zákazníků JOB-centrum se nachází do 50 km od sídla firmy, ovšem vzdálenosti nad 20 km se na kole řeší mnohem hůře. Opakované problémy Ostravy se znečištěním vzduchu a stoupající ceny benzínu byly dalším důvodem pro změnu stávajícího vozového parku. Prvotní úvahy o evolučním přechodu na CNG, díky spolupráci s Vítkovicemi, které jsou jejich propagátorem a čile jej využívají, nakonec nahradily úvahy revolučnější. Čas, množství a nástup dalších značek na trh, srazil během čtyř let ceny elektroaut o statisíce směrem dolů. Trojčata Mitsubishi iMiev / Citroen C Zero / Peugeot Ion si kdysi mohla dovolit cen třičvrtěmilionu korun. Byť za ni byla neprodejná a jezdila jen díky reklamním pronájmům od energetických firem. Což na příkladu Moravskoslezského kraje můžeme vidět i dnes. Rychlý nástup aliance Renault / Nissan s Nissany Leaf a Renaulty Zoe, možnost koupě americké špičky Tesla Model S a vzniklý trh s novými i ojetými elektro auty v rámci Evropy vykonaly své. Zásob nových elektro aut, na něž se třeba i rok prášilo v autosalonech, se prodejci začali zbavovat za ceny jen o třetinu vyšší, než podobně vybavené spalovací vozy. Při tomto rozdílu se úspora na palivu - elektřina místo benzínu - vrací během roku až dvou, ne po desetiletích. Naráz byl prodej vozu otázkou týdnů, maximálně měsíce. Pro městské ježdění není lepší volby než elektromobil - komfortem, tichou jízdou i nulovými emisemi. Ve městě ani dojezd, maximálně 150 km, není důležitý.Od dubna tak můžete elektromobil Peugeot Ion v barvách JOB-centra vidět i na Ostravsku. Podle dostupných informací je JOB-centrum na Ostravsku první soukromou firmou, která v praxi denně provozuje vlastní elektrický automobil. Ne jen zapůjčený reklamně na testování. Ostatně JOB-centrum už 24 let sídlí v areálu VŠB-Technické univerzity Ostrava, která elektromobily testuje i staví. V areálu má pro ně dobíjecí stanici a kromě větrné elektrárny i několik slunečních. Na střechách učeben i experimentální s automatizovaným natáčením za sluncem. JOB-centrum je rádo, že praktickými činy přispěje k čistějšímu ovzduší na Ostravsku.

Kdo ještě stále považuje elektromobily jen za „gofová vozítka“, toho by mohla přesvědčit sériová výbava 3,5 metru dlouhého městského vozu Peugeot Ion: automatická převodovka, 6x airbag, ABS, brzdový asistent EVO, stabilizace podvozku ESP, protiprokluzový systém kol ASR, posilovač řízení, litá alu kola, palubní počítač, nastavitelný volant, deaktivace airbagu spolujezdce, elektricky ovládaná okna všech dveří s možností blokace od řidiče, elektricky ovládaná a sklopná vyhřívaná zpětná zrcátka, centrální zamykání s dálkovým ovladačem, imobilizér, výškově nastavitelné a vyhřívané sedadlo řidiče, autorádio s CD přehrávačem, USB vstupem a zabudovaným Bluetooth handsfree, dělená zadní sedadla 50/50 s nezávisle polohovatelnými opěradly, sklopná do rovné plochy se zavazadlovým prostorem, automatické denní LED svícení, přední mlhová světla, automatické rozsvěcování potkávacích světel, zadní světla LED, bezpečnostní úchyty dětské sedačky ISOFIX, elektronická klimatizace. A ticho, svižná jízda s rychlými rozjezdy, bez kouřícího výfuku.

20. března 2014

JOB-centrum potěšilo brigádníky malým Ježíškem.

Tradicí se stalo březnové nadělování u JOB-centra. Díky nepružnému systému daňových slev musí brigádníci platit daně po celý rok, přestože jejich výdělky by podléhaly daňovým slevám. Ale jen u jednoho zaměstnavatele měsíčně, kdežto brigádník jich vystřídá za měsíc několik. Takový je zákon. Proto musí každoročně požádat JOB-centrum o zúčtování daní a vrácení přeplatků. Každoročně tak JOB-centrum na přelomu ledna a února zbytečně vynakládá spoustu de facto zbytečné práce na vyřizování slev pro tisíce svých brigádníků. Letos mělo práce o něco méně, Nečasova vláda vzala slevy pracujícím důchodcům. A ti tvoří dnes i třetinu brigádníků, aby si vylepšili nízké, málo valorizované důchody.

Přesto všechno v březnu 2014 vyplatilo JOB-centrum na vratkách daní svým brigádníkům přes 2 miliony Kč. Velká část odešla bankovními převody, jelikož konto již má dnes skoro každý. Kromě celkově nižší částky o milion korun to byla druhá změna oproti uplynulým letům, kdy převládala hotovost. Největší vratky pro jednotlivce dosahovaly 25 tisíc korun. Tady už se dá hovořit ne o malém Ježíškovi, ale pořádném břichatém Santa Klausovi.

25. února 2014

Prezidentem Asociace pracovních agentur byl opět zvolen Radovan Burkovič, jednatel JOB-centrum Ostrava.

Jednatel agentury práce JOB-centrum Ostrava Radovan Burkovič byl opět zvolen prezidentem Asociace pracovních agentur. V čele APA tak bude stát i v období let 2014 až 2017. Asociace Pracovních Agentur je neziskovou nepolitickou profesní organizací sdružující agentury práce. Byla založena v roce 2001. Členové APA jsou geograficky rozprostřeni po celém území ČR. Jen v roce 2012 obsloužili 40 tisíc uchazečů o práci, zaměstnali 20 tisíc osob jako dočasně přidělené agenturní zaměstnance a zprostředkovali 2,5 tisícovce osob zaměstnání přímo u firmy. Čísla za rok 2013 byla obdobná.

6. února 2014
JOB-centrum Ostrava se opět zúčastnilo tradiční Burzy práce a rekvalifikací.

Nemáte práci? Hrozí Vám ztráta práce? Chcete změnit kvalifikaci? Představu o pracovních příležitostech jste si mohli udělat na Burze práce a rekvalifikací v Domě techniky v Ostravě-Mariánských Horách. Zájemci mohli poznat možnosti rekvalifikačních kurzů v dělnických i technických profesích, v administrativě i službách. Nabídky práce i rekvalifikací s nabídkami poradenských center byly hezky na jednom místě. Akci pořádá opakovaně DTO CZ ve spolupráci s Úřadem práce v Ostravě. Vstup pro všechny zájemce byl zdarma.

Video z akce na portálu Youtube.

13. ledna 2014

Byli jste u nás v roce 2013 na brigádě? Je čas vyžádat si zaplacené daně zpět!

Neváhejte, zákonný termín je od 15. ledna 2014 do 15. února 2014.


A nejde o malé peníze. Kdo si v průběhu roku 2013 vydělal 10 tis. Kč hrubého, může dostat zpět až 1.800,- Kč, záleží na individuální situaci. Souhrnné informace naleznete zde. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Jak o vrácení daní požádat:

 1. O roční zúčtování daně si může požádat každý, kdo měl u nás v roce 2013 příjmy pouze ze zaměstnání, a to buď od jednoho zaměstnavatele, nebo od více zaměstnavatelů postupně za sebou, přičemž JOB-centrum bylo v roce 2013 jeho posledním zaměstnavatelem.


 2. Daň za rok 2013 se nevrací starobním důchodcům, pokud neuplatňují další slevy (děti, pojištění).


 3. Požádat o roční zúčtování si u nás můžete osobně nebo e-mailem (mzdy@jobcentrum.cz) v termínu od středy 15.ledna 2014, nejpozději však do pátku 14.února 2014.

  Žádosti DORUČENÉ na JOB-centrum po 15.2.2014 již není možno ze zákona námi zpracovat.


 4. Roční zúčtování daně NELZE provést v případě, že existuje povinnost poplatníka podat daňové přiznání sám (platí zejména při souběhu příjmů ze zaměstnání, příjmů z podnikání, příjmů z pronájmu, příjmu ze zahraničí atp.).


 5. Formulář žádosti Vám bude na požádání :
  • Předán osobně v naší kanceláři na adrese JOB-centrum Ostrava, s.r.o., koleje VŠB-TU Ostrava, budova A 3. patro, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba, v pracovní době od 8 do 16-ti hodin, navíc ve středu až do 17-ti hodin. Zde Vám také pomůžeme s vyplněním formuláře.

  • Zaslán na Vámi uvedenou poštovní adresu.

  • Zaslán emailem na Vámi uvedenou emailovou adresu.

 6. Jestliže roční hrubá mzda za rok 2013 u všech zaměstnavatelů nepřesáhne částku cca 150.000,- Kč, není nutno k žádosti přikládat další doklady – potvrzení o studiu, potvrzení o platbě životního a penzijního pojištění, potvrzení o darování krve, apod. - jelikož uplatněním těchto daňových úlev již nedojde ke zvýšení přeplatku.


 7. Daňové zvýhodnění na vyživované dítě (děti) je možno uplatnit v případě, že hrubá mzda za rok 2013 u všech zaměstnavatelů je vyšší než 48.000,- Kč. K tomuto je nutno předložit doklad o existenci dětí (rodný list, zápis v občanském průkaze), u zletilých dětí navíc potvrzení o studiu.


 8. Pokud existují příjmy i od ostatních zaměstnavatelů, je nutné od nich vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech a přiložit jej k Žádosti o roční zúčtování daně. Toto se nevztahuje na příjmy zdaněné tzv. srážkovou daní (ta je konečná, nevrací se).


 9. Přeplatky budou vypláceny :

  • Převodem na konto v úterý 18. března 2014, máte-li podanou žádost o zasílání mezd na konto. Doporučujeme Vám využít tento způsob vrácení přeplatků.

  • Hotově ve středu 19. března 2014 v době od 10 do 16-ti hodin.

  • Poštovní poukázkou ve čtvrtek 20. března 2014, pokud si přeplatky nevyzvednete ve výplatním termínu. Česká pošta ji doručí obvykle do 5 dní.
7. ledna 2014

Stručný průvodce novinkami v zaměstnávání platnými od 1.1.2014

Činnost pracovní agentury je složitým křížením paragrafů Zákona o zaměstnanosti, Zákoníku práce, Zákona o dani z příjmu, Zákona o DPH a celé řady zákonů upravujících oblast zdravotního, sociálního a úrazového pojištění. Legislativní změnou velkého významu je Nový Občanský zákoník, účinný od 1.1.2014. Překotné změny mnoha zákonů, na něj navazujících, schvaloval parlament po zákonných opatřeních Senátu v prosinci 2013 na poslední chvíli, prezident je podepsal. Vyšly ve Sbírkách zákonů těsně před koncem roku a od 1.1.2014 začaly platit.

Vzhledem k nedokonalostem a zcela novému pojetí práva v Novém občanském zákoníku se bohužel můžeme opět dočkat lecjakých překvapení. Tak nekvalitní je práce státní správy a zákonodárců. Prozatím nikdo neohlásil, že platnost přijatých pravidel napadne u Ústavního soudu, což bylo v letech 2010 - 2012 bežné.

Pravidla pro brigádníky stručně v bodech:

 1. Omezení zaměstnávat cizince - občany mimo zemí EU a majitele pracovních karet

  Zákon o zaměstnanosti v § 66 od 1.1.2012 stanovil, že agentura práce nemůže zaměstnávat osoby, kterým byla vydána pro práci v ČR zelená karta, modrá karta nebo uděleno pracovní povolení. Typicky cizince ze zemí mimo EU. Dosavadní povolení byla platná jen po dobu jejich platnosti. Po ukončení jejich platnosti už nebyla Úřadem práce obnovena. Novela zákona o zaměstnanosti, která měla zákaz zmírnit či zrušit, díky pádu vlády a rozpuštění parlamentu přijata nebyla.


 2. Věkové omezení dle Zákoníku práce pro mladší 18-ti let (mladiství)

  Zákoník práce v § 79 stanovuje, že délka stanovené týdenní pracovní doby nesmí překročit u zaměstnanců mladších 18 let (typicky středoškoláci a učni) u všech zaměstnavatelů celkem 40 hodin týdně s tím, že délka směny v jednom dni nesmí přesáhnout 8 hodin. Mladiství také nesmí dělat přesčasy a nesmí na noční práce. Podmínkou nástupu do práce je věk min. 15 let a ukončení školní docházky. Zákoník práce však klade spousty omezení osobám do 16-ti let věku (a nazývá je ochranou), proto je pracovních míst pro ně naprosté minimum.


 3. Omezení pro zdravotně postižené dle Zákona o zaměstnanosti

  Zákon o zaměstnanosti v § 66 od 1.1.2012 stanovil, že agentura práce nemůže zaměstnávat zaměstnance se zdravotním postižením. Smlouvy a dohody s nimi byly platné jen po dobu jejich platnosti, už nesmí být uzavírány nové. Novela zákona o zaměstnanosti, která měla zákaz zrušit, díky pádu vlády a rozpuštění parlamentu přijata nebyla.


 4. Možnost práce současně se zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání na ÚP

  Každý uchazeč o zaměstnání evidovaný na Úřadu práce si může u JOB-centra vydělat brigádně max. 4.250,- Kč hrubého měsíčně, tj. max. polovinu od srpna 2013 zvýšené minimální mzdy (8.500,- Kč). Jen tak může být současně evidován na ÚP a tím mít hrazeno povinné zdravotní pojištění státem. Výdělky dosažené u několika zaměstnavatelů v průběhu 1 měsíce se sčítají a překročení si musí hlídat pracovník sám (viz §25 odst.1 písm. a) a odst.3 Zákona o zaměstnanosti č.435/2004 Sb.).

  Nejpozději v den nástupu na brigádu je povinen Úřadu práce doložit Dohodu o pracovní činnosti, po skončení měsíce také výši výdělku.

  Na dobu, kdy má uchazeč uzavřenu Dohodu v rámci přivýdělku, se mu pozastavuje výplata podpory v nezaměstnanosti.
  Pokud chce podporu začít znovu pobírat, musí Dohodu ukončit a uvědomit o tom Úřad práce.


 5. Evidence odpracované doby pro účely poskytování podpory v nezaměstnanosti

  Nárok na podporu v nezaměstnanosti má osoba, která v posledních 2 letech před zařazením do evidence ÚP vykonávala zaměstnání alespoň po dobu 12 měsíců (studenti 6 měsíců). Za výkon zaměstnání se považuje pouze takové zaměstnání, ze kterého bylo odváděno sociální pojištění a některé náhradní doby (péče o děti do 4 let ap.). Za výkon zaměstnání se nepovažuje zejména doba studia a práce na krátkodobých brigádách, které mají všichni pracovníci na JOB-centru.


 6. Sociální dávky a dávky státní sociální podpory

  Příjem získaný od JOB-centra ovlivňuje nárok na dávky státní sociální podpory (přídavky na dítě, příspěvek na bydlení) a je Vaše povinnost tento příjem přiznat. Jediná výjimka je příjem studenta v období července a srpna. Pokud pobíráte sociální dávky, např. doplatek do životního minima, je zde povinnost přiznat veškeré příjmy, a to i včetně července a srpna.

  Ženy na mateřské a rodičovské dovolené si mohou vydělávat neomezeně, aniž ztratí nárok na výplatu mateřské či rodičovského příspěvku.


 7. Zdravotní pojištění, sociální pojištění, nemocenská, důchody

  Zaměstnání u JOB-centra nepodléhá sociálnímu (nemocenskému) pojištění dle § 6 Zákona o nemocenském pojištění č.187/2006 Sb. a podle § 5 písm. a) bod 6 Zákona o veřejném zdravotním pojištění 48/1997 Sb. nepodléhá ani zdravotnímu pojištění. Nevzniká nárok na dávky nemocenského pojištění, dovolenou na zotavenou a odpracovaná doba se nezapočítává jako doba zaměstnání rozhodná pro stanovení nároku na podporu v nezaměstnanosti.

  Pokud nejste zdravotně pojištěni jinak (v jiném zaměstnání, student, žena na mateřské, důchodce atp.) musíte se přihlásit na své zdravotní pojišťovně jako samoplátce a platit si zdravotní pojištění sami (zdravotní pojištění činí 13,5% z minimální mzdy, minimální mzda je od 1.8.2013 navýšena na 8.500,- Kč, povinné zdravotní pojištění samoplátce činí 1.148,- Kč/měsíc).


 8. Daň z příjmu, nárok na vrácení sražených záloh na daň z příjmu

  Daň z příjmu činí 15% z hrubé mzdy. Pokud podepíšete Prohlášení k dani, bude Vám sražená daň po ukončení roku 2014 na základě Vaší žádosti v roce 2015 vrácena. Při brigádách u JOB-centra pro Vás není výhodné žádat o slevy na dani již v průběhu roku, protože byste neobdrželi maximální možnou částku vrácené daně. Příklad zdanění naleznete zde.

  To se ani v roce 2014 netýká osob, které byly k 1.1.2014 starobními důchodci. Dle novely Zákona o dani z příjmu ztratily nárok na základní daňovou slevu.
  Prohlášení mohou podepsat jen v případě, že uplatňují i jiné slevy (na dítě atp.). Novela zákona o dani z příjmu, která měla diskriminaci starobních důchodců zrušit, díky pádu vlády a rozpuštění parlamentu přijata nebyla.


 9. Máte další otázky, na které jste tady nenašli odpověď ? Zkuste FAQ pro brigádníky.


 10. Máte další otázky, na které jste nenašli odpověď tady ani v části FAQ pro brigádníky ? Napište nám ji.


1.ledna 2014

Mnoho štěstí v Novém roce 2014 Vám přeje JOB-centrum Ostrava, s.r.o.. Od soboty 21.12.2013 do neděle 6.ledna 2014 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. První novoroční výplatní termín je ve středu 8.1.2014. Docházkové lístky nutno odevzdat opět klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2014