2019 <-|           Novinky v roce 2018           |-> 2017     


3. prosince 2018

Šťastný Nový rok 2019 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava! Dovolujeme si Vás informovat o novoročním provozu. Od soboty 22.prosince 2018 do středy 2.ledna 2019 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. Těšíme se na Vás opět ve čtvrtek 3.ledna 2019. První novoroční výplatní termín je ve středu 9.ledna 2019. Docházkové lístky nutno odevzdat opět klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2019


20. listopadu 2018

Je opětovné zvýšení minimální mzdy pro brigádníky k něčemu dobré?
Levicová ČSSD, ovládající ve vládě Andreje Babiše (ANO) ministerstvo práce a sociálních věcí, prosadila ještě s podporou odborů od 1.1.2019 další, již šesté zvýšení minimální mzdy za posledních 5 let. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) prosadila druhé největší nominální zvýšení minimální mzdy v historii vůbec. Za 5 let se minimální mzda z původních 8.000,- Kč zvýšila na 8.500,- Kč, pak na 9.200,- Kč, následně na 9.900,- Kč, předloni na 11.000,- Kč, loni na 12.200,- Kč a od 1.1.2019 je minimální mzdy 13.350,- Kč za měsíc. Zvýšila se tak i základní hodinová sazba minimální mzdy. Nejprve na 50,60 Kč/hod., pak na 55,- Kč/hod., 58,70 Kč/hod., 66,- Kč/hod., 73,20 Kč/hod a od 1.1.2019 je 79,80 Kč/hod..

K čemu je opětovné zvýšení minimální mzdy pro naše brigádníky dobré? Posuďte sami:

V legálním agenturním zaměstnávání se mzdy a odměny z dohod řídí trhem práce a tzv. srovnatelnými podmínkami, které naši klienti musí plnit a také je řádně plní. Proto také v nabídce brigád od naší agentury prakticky nenajdete díky obrovské poptávce po zaměstnancích mzdu nižší než 90,- Kč/hod., průměr se pohybuje na 115,- Kč. Zvýšení minimální mzdy na 79,80 Kč/hod je tedy opravdu "úžasná věc".

Mnoho brigádníků, kteří pracují prostřednictvím pracovních agentur, si musí platit zdravotní pojištění do tzv. minima. A zde je největší kámen úrazu - toto minnimum se vypočítává jako 13,5 % z minimální mzdy. Vzrostlo tedy předloni z 1.242,- Kč na 1.485,- Kč měsíčně a pro rok 2018 už musel každý platit minimálně 1.647,- Kč měsíčně. Pro rok 2019 už budeme každý platit minimálně 1.803,- Kč měsíčně. De facto se tím zvýšily zdravotní daně ze mzdy, jen u nás jim politici říkají pojištění.

Pro zaměstnávání načerno nebo prostřednictvím pseudoagentur žádná pravidla neplatí. A tak jsou opět vládou mafiáni systémově podporováni. Legální zaměstnavatelé musí zvedat mzdy a zdražit, nelegálním je to jedno.

Růst minimální mzdy je v roce 2019 opět vysoký, Babišova vláda se opět rozhodla uplácet voliče. Paradoxně autor zvýšení ČSSD, ve volbách propadla, jak parlamentních 2018, tak komunálních 2019. Její koaliční partner hnutí ANO naopak volby drtivě vyhrálo v obou letech, přesto se uplácení nepostavilo na odpor a souhlasilo. Minimální mzdu pobírají jen 2 % všech pracujících, což je zhruba 150.000 lidí. Ale zbylých 4,5 milionu ovlivňují sazby zaručené mzdy dle náročnosti profese, které se zvýšením minimální mzdy rovněž zvýší a budou minimálně 13-27 tis. Kč měsíčně. A aby toho nebylo málo, zvýší se i zdravotní pojistné tzv. samoplátcům. Vypočítává se totiž z minimální mzdy.

2. října 2018

Začal nový školní rok a s ním nastoupili zahraniční studenti programů Erasmus. V rámci vládních výměn i ze zemí mimo EU. A chtějí brigády......

Upozornění pro zahraniční studenty:
Práci nabízí agentura práce JOB-centrum Ostrava s.r.o. pouze občanům Evropské unie.
Nemáme povolení z Ministerstva práce České republiky zaměstnávat občany ze zemí mimo Evropskou unii. Zaměstnanec musí umět český jazyk. Protože firmy, kam zaměstnance posíláme pracovat, neumí cizí jazyky.
Warning for foreign students:
The work agency JOB-centrum Ostrava Ltd. offers the work only to citizens of the European Union.
We do not have permission from the Ministry of Labor of the Czech Republic to employ citizens from outside the European Union. Employee must have a Czech language. Because businesses, where we send employees to work, they do not speak foreign languages.

Občan Evropské unie může pracovat v České republice stejně jako český občan. Firma, kde bude občan Evropské unie pracovat, musí ohlásit jeho práci na Úřad práce České republiky (podle § 102 Zákoníku práce).
A citizen of the European Union can work in the Czech Republic just like a Czech citizen. The company, where the citizen of the European Union will work, has to report his work to the Labor Office of the Czech Republic (under Section 102 of the Labor Code).

Občané ze zemí mimo Evropskou unii musí mít pro práci v České republice pracovní vízum. Firma, kde bude občan ze země mimo Evropskou unii pracovat, musí požádat o povolení k jeho zaměstnání Úřad práce České republiky (podle §§ 85 až 103 Zákoníku práce).
Citizens from countries outside the European Union must have a work visa for work in the Czech Republic. The company where the citizen of a country outside the European Union will work must apply for permission to do so by the Labor Office of the Czech Republic (pursuant to Sections 85 to 103 of the Labor Code).

Studenti ze zemí mimo Evropskou unii, kteří studují českou školu, nemusí mít pro práci v České republice pracovní vízum. Ale mohou pracovat jen 30 dní v roce a nesmí mít více než 26 let (podle § 98 odstavec d Zákoníku práce). Firma, kde bude student ze země mimo Evropskou unii pracovat, musí ohlásit jeho práci na Úřad práce České republiky (podle § 102 Zákoníku práce).
Students from countries outside the European Union, who study a Czech school, need not have a working visa for work in the Czech Republic. But they can only work for 30 days a year and must not be more than 26 years old (under Section 98 (d) of the Labor Code). The company, where a student from outside the European Union will work. has to report his work to the Labor Office of the Czech Republic (under Section 102 of the Labor Code).19. září 2018

Práce je přehršle a navíc jsme odstranili jedno malé nedorozumění......

Doplnili jsme text na náš elektrický Peugeot Ion, aby bylo jasné, že neprodáváme elektromobily, ale nabízíme Brigády a Brigádníky.

Peugeot Ion elektrický nový polep 092018

A teď ta práce.
- Čistící práce - koksovna v odstávce, muž nad 18 let, Ostrava-Přívoz, směny noční , DPČ, cca 10 hodin práce, 19.-23.9. noční směny od 21 hod. (hrubá mzda: 115,- Kč/hod)
- Práce ve skladu - nakládka+vykládka, muž nad 18 let, Ostrava-Poruba, směny ranní , DPČ nebo DPP, fyzicky zdatní, DLOUHODOBĚ 9-12/2018, ranní směny 8-18 hod.(hrubá mzda: 120,- Kč/hod)
- Práce při instalaci nafukovací tenisové haly, muž nad 16 let, Ostrava-centrum, DPP, cca 8 hodin práce, 26.9. směny ranní 7-15 hod. (hrubá mzda: 100,- Kč/hod)
- Stěhovací práce - byt, muž nad 18 let, Ostrava-Fifejdy, DPP, cca 6 hodin práce, 25.9. směny ranní od 7,30 hod. (hrubá mzda: 120,- Kč/hod)
- Stěhovací práce - vybavení tiskárny, muž nad 18 let, Ostrava-Fifejdy, DPP, cca 8 hodin práce, 26.-27.9. směny ranní od 7,30 hod. (hrubá mzda: 120,- Kč/hod)
- Pomocné zahradnické a terénní práce, muž nad 18 let, Ostrava-Nová Bělá, DPP, 8-10 hodin práce, 20.-21.9. směny ranní od 7 hod. (hrubá mzda: 100,- Kč/hod)
- Demontáž oplocení tenisových kurtů, muž nad 16 let, Ostrava-Komenského sady, DPP, cca 8 hodin práce, 24.-25.9. směny ranní od 7 hod. (hrubá mzda: 100,- Kč/hod).

Tak si může každý vybrat. Prozatím mají smůlu jen holky, tam čekáme na montážní práce malých součástek, asi od 23.9.2018.
29. srpna 2018

Blíží se školní rok, nabídek brigád přibude.

Konec srpna a září jsou jednoznačně nejlepším časem pro brigádníky a nejčernější každoroční černou můrou pro firmy. Ze dne na den v září zmizí z trhu práce na Ostravsku několik desítek tisíc středoškoláků, kteří zasednou do školních lavic. Současně, s blížícím se koncem letních prázdnin, už jejich ochota jít si přivydělat prudce klesá. Chtějí si ještě užít volna. Nejsou proto k dispozici ani koncem srpna.

Vysokoškoláci postupně mizí z trhu práce po půlce září. Stěhování na koleje a upřesňování rozvrhu jim obvykle zabere měsíc času. Pak teprve mají prostor pro brigády. A to ještě část z nich pomáhá na tradiční sklizni chmele a jiných zemědělských plodin. Proto v daném období nabídka běžných brigád obvykle hodně přesahuje poptávku po nich. Jsou to doslova brigádnické žně a je z čeho vybírat. Zda rok 2018 zkopíruje předešlá léta, budeme samozřejmě vědět až v říjnu. Ale prozatím není nic, co by tomu mělo zabránit.

Volná pracovní místa v tisících dle ČNB srpen 2018

Ostatně první baterie poptávek po brigádních už odstartovala, některé firmy se nebojí nabírat dlouhodobě, až do prosince 2018. Pro silné, fyzicky zdatné muže starší 18 let je tu nabídka práce skladníka za 100,- Kč/hod. v 8-10 hodinových směnách. Na celé září je v nabídce pro muže nad 18 let montáž vzduchotechniky za 100,- Kč/hod., ranní směny, pracovní dny. Pro muže i ženy pak montáž, baleni a expedice výrobků ve velkoskladu, také za stovku. Přes stokorunu na hodinu se přehouply pro muže laminace trubek a práce s minerální vatou, jsou na první týden září za 115,. Kč/hod.. Pokračují brigády v pivovaru, na pile, v celulózce, v zahradnictvích, na stavbách, v kovovýrobě i stěhovací práce. Nabídky přicházejí denně. Při nedostatku brigádníků firmy neváhají zvyšovat hodinové mzdy o desítky korun.27. července 2018

V úterý 7.srpna 2018 bude provoz JOB-centra MIMOŘÁDNĚ uzavřen, nepůjde elektřina.

V úterý 7.srpna 2018 bude provoz JOB-centra MIMOŘÁDNĚ uzavřen. V celém areálu Kolejí VŠB-TUO, kde už 28 let sídlíme, nepůjde elektřina. Plánovaná odstávka dodávky elektrické energie v areálu Kolejí VŠB-TUO bude 7.8.2018 od 7 do 14 hodin, tedy převážnou část naší pracovní doby (8-16 hodin). Nouzové napájení budov pak slouží jen k evakuaci. Informovalo nás o tom vedení údržby Ubytovacích služeb a Stravovacích služeb Vysoké školy báňská - Technické univerzita Ostrava.
Nebudou tedy fungovat počítače s databázemi (jejich záloha je zhruba jen 2-hodinová), tiskárny a kopírka (vzhledem k vysokému nárazovému odběru nejsou zálohovány vůbec). Může se také stát, že se nám v průběhu dne nedovoláte. Protože i telefonní ústředna je zálohována jen po určitý čas. Navíc Váš požadavek, díky nefunkčnosti počítačů a databází, nepůjde vyřídit. K omezení provozu může dojít i na našem serveru, webové stránce www.jobcentrum.cz a emailovém serveru. Přestože záloha zde je robustní, jsme závislí na areálu univerzity, kde jsou uzlová místa rozvodu světlovodných linek internetu. Pokud přestanou být napájena, náš server sice fungovat bude, ale nebude vidět zvenčí univerzity. Ani k nám nepošlete email.
Prosíme Vás proto, abyste svoje požadavky řešili s námi v pondělí nebo až ve středu. Děkujeme za pochopení.
Dále v průběhu srpna 2018 (termín bude upřesněn cca 3 dny předem) dojde k jednorázové asi 2-hodinové odstávce elektrické energie u budov kolejí VŠB-TUO. To by mělo provoz JOB-centra ovlivnit jen minimálně nebo vůbec.29. června 2018

JOB-centrum účastí svého elektromobilu a zástupce dlouhodobě podporuje v Ostravě projekt Jedu s dobou.

JOB-centrum Ostrava účastí svého elektromobilu a zástupce dlouhodobě podporuje v Ostravě projekt pro seniory Jedu s dobou. Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku – přesněji 65 a více let a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela zdarma.

Jedu s dobou ochutnávka elektromobility jedu s dobou zkušební polygon aquaplaning

Pokaždé se jedná o super akci s nadšenými seniory (dopoledne 50 a odpoledne dalších 50), kteří se nebáli přihlásit a vylepšit si řidičské schopnosti v Centru bezpečné jízdy Libros Ostrava-Přívoz. A poznat nejmodernější pohon automobilu - elektrický. Čistý, tichý, bez jedů a vibrací.

18. června 2018

V úterý 31.7.2018 bude na JOB-centru ukončen prodej jízdenek Regiojet a Student Agency.

Celých 6 let, od června roku 2012, jste si mohli na kanceláři JOB-centra zakoupit do žlutých autobusů a vlaků jízdenky Regiojet a Student Agency. Spolupráce se rozběhla na základě džentlmenské dohody představitelků obou společností na soutěži Podnikatel roku, kde právě Radim Jančura a Student Agency porazili mj. Radovana Burkoviče a JOB-centrum Ostrava. V té době hledala Student Agency podporu rozjezdu vlaků Regiojet a budovala prodejní pobočky. Jednou z nich se stala i kancelář JOB-centrum Ostrava na kolejích VŠB-TU Ostrava-Poruba.

Vlaky Regiojet a autobusy Student Agency Expres

Všech 4,5 tisíce bydlících studentů tak mělo možnost zakoupit jízdenky doslova pod nosem. Postupem času o službu - s přesunem do online prodejů na internet a placení kreditovými jízdenkami - zájem slábnul a jen občas se stavil někdo "dobít si kredit". S přesunem všech aktivit JOB-centra do jedné kanceláře a snížením počtu zaměstnanců bylo ukončení služby logickým krokem. Dojde k němu k 31.7.2018. Stále však lze využít dvou veřejných počítačů v kanceláři JOB-centra a jízdenky si online na portálu Regiojetu objednat sami.1. června 2018

V pátek 1.6.2018 dokončilo JOB-centrum změny v kancelářích, kdy jsme sestěhovali všechny pracovníky na jedno místo.

V pátek 1.6.2018 dokončilo JOB-centrum změny v kancelářích, kdy jsme sestěhovali všechny pracovníky na jedno místo. Naleznete nás tak ohledně potvrzení, výplatních termínů, poradenství, sjednávání brigád i sjednávání zakázek na 3.patře budovy A kolejí VŠB-TUO, kde doposud sídlil jen dispečink a mzdové účetní. Tyto prostory držíme stabilně od října 1993 a byly několikráte rekonstruovány. Jak námi (vnitřní vybavení, podlahy, zdi, sítě, malby, žaluzie, rolety, ventilace, klimatizace....), tak majitelem KaM VŠB-TUO (opláštění budovy, okna, posunutí vnitřních zdí, podesta, výtahy, schodiště....). Právě opouštěné prostory jsme stabilně drželi od září 1995. Vzhledem k rozsáhlým zásahům státu do agenturního zaměstnávání v loňském roce a pokračující automatizaci, už ale nebyly zapotřebí. Prostor pro naše zákazníky zůstal zachován v původní velikosti. Prostor pracovníků byl rekonstruován a je v pravé části kanceláří za paravány, kde přibyla i tři jednací místa.

24. dubna 2018

V pondělí 30.4.2018 i v pondělí 7.5.2018 bude kancelář JOB-centrum Ostrava v souvislosti s navazujícím úterním státním svátkem uzavřena.

V pondělí 30.4.2018 i v pondělí 7.5.2018 bude kancelář JOB-centrum Ostrava v souvislosti s navazujícím úterním státním svátkem uzavřena. Umožníme našim kancelářským zaměstnancům čerpat delší dovolenou s jejich dětmi, když většina škol nařídila na tento den ředitelské volno. Mohou tak vyrazit na prodloužený víkend do probouzející se přírody. JOB-centrum Ostrava je mj. držitelem ocenění "Společnost přátelská rodině" a tímto přístupem naplňuje jeho obsah.

Certifikát FFC


Prosíme naše partnery z řad firem a institucí, abyste svoje objednávky na brigádníky na týden 30.4.-4.5.2018 (respektive 7.-11.5.2018) směřovali na St-Pá předchozího týdne, abychom je mohli včas naplnit. Stejně tak naše brigádníky, aby si pro brigády na týden 30.4.-4.5.2018 (respektive 7.-11.5.2018) přišli už ve St-Pá předchozího týdne. Případné písemnosti mohou zanechat ve schránce před dveřmi naší kanceláře. Děkujeme Vám všem za pochopení našeho vstřícného přístupu k zaměstnancům s dětmi.31. března 2017

JOB-centrum Ostrava smutně oslavilo 28 let své existence.

Na přelomu března a dubna 2018 jsme smutně oslavili 28 let existence JOB-centra v Ostravě na VŠB-Technické univerzitě Ostrava. Loni a předloni jsme při této příležitosti uvedli přísloví "Dobře už bylo". A s lítostí konstatovali, že neustálé zpřísňování legislativy a vyšší finanční náročnost podnikání agentur práce přináší jen nárůst černého trhu, nelegálních agentur práce a nelegálního zaměstnávání vůbec. Ke škodě nás všech.

Loni se do toho, s končícím volebním mandátem, pustila vláda (ANO + ČSSD + KDU-ČSL) s MPSV (ministryně práce a sociálních věcí Marksová-Tominová, ČSSD) a parlamentem se vší parádou. Když v prosinci 2016 prošla prvním čtením likvidační novela Zákoníku práce a Zákona o zaměstnanosti v oblasti agenturního zaměstnávání, začaly se nad malými a středními agenturami práce, k nimž se počítáme, stahovat zlověstná mračna. Bojovali jsme, sami i v rámci Asociace pracovních agentur, jíž jsme členy, ale s triumvirátem MPSV, odbory (zejména ČMKOSs předsedou Josefem Středulou) a nadnárodní agentury práce (sdružené v Asociaci poskytovatelů personálních služeb, vedené prezidentkou Jaroslavou Rezlerovou), kteří se proti ostatním v branži spojili, to byl pověstný boj s větrnými mlýny. V létě 2017 se jim podařilo s až fanatickou snahu a lobingem dotáhnout novely do konce a zakotvit je v červenci 2017 naší legislativě.

Důsledky, které jsme roky předtím avizovali a neustále dokola opakovali, na sebe nenechaly dlouho čekat. Během pouhých 3 měsíců zmizelo z trhu práce 544 legálních agentur práce, které se zabývaly dočasným přidělovaním zaměstnanců (samy je zaměstnávaly a půjčovaly krátkodobě firmám). Nedokázaly vyhovět novým byrokratickým a finančním nárokům legislativy. Nic jiného, co by přineslo užitek firmám a uchazečům o práci, totiž v novele nebylo. Mj. nutnost složit kauci 500.000,- Kč a svého odpovědného zástupce začít platit jako zaměstnance s minimálně polovičním úvazkem, což zvedlo zbytečné náklady o dalších cca 160.000,- Kč ročně. V době, kdy na trhu práce chybí podnikům doslova každá ruka a hlava, tak vláda zničila 41% trhu z původních 1.313 agentur práce s dočasným přidělováním. Důsledkem toho je samozřejmě jak růst cen, tak brutální aktivita nelegálních agentur práce a mafií, které nastoupily na jejich místo. Při 28.výročí naší existence tak opravdu není co slavit.

5. března 2018

Nabídka brigád kolísá, hodinové odměny ale rostou neustále.

Sledováním naší nabídky brigád jste určitě nabyli stejného dojmu - nabídka krátkodobých brigád kolísá, a to nezávisle na počasí i části měsíce (svátky, jarní prázdniny atp.). Ani my doslova nevíme dne a hodiny, kdy naši partneři z řad firem a institucí požádají o nové brigádníky. Stále si však můžete vše pojistit registrací zdarma na webu JOB-centrum Ostrava a nechat si zasílat aktuální nabídku na email nebo SMS na mobil. Brigády přímo až do kapsy. Pak už jen stačí brigádu si rezervovat a dojít na kancelář pro potřebné "papíry". Protože pokud jde o lukrativní nabídku, bývá o ni zájem a bez rezervace už může být pozdě.

Co naopak nekolísá, ale vytrvale roste, jsou hodinové odměny za brigádu. Kdeže loňské a předloňské sněhy jsou, kdy brigády za 60-70,- Kč hrubého za hodinu práce plnily inzertní rubriky. A není to jen důsledek neustálého zvyšování minimální mzdy politiky, která je už pár let povinná i pro brigády. Je to zejména důsledek trhu práce, kde doslova chybí každá ruka a hlava. Takže minimální mzdou 73,20 Kč nikoho neohromíte. Brigádník, nezávisle zda v Ostravě, Brně či Praze, se prostě za méně než 90, lépe 100,- Kč doslova "nezvedne z postele". Můžete to vidět i v našich nabídkách, kde 100, 110, ale i 120,- Kč za hodinu práce je běžná suma. Někdy i více, třeba 100,- kč v základu a prémie 50%, tedy až 150,- Kč za hodinu práce na brigádě. Při běžné osmihodinové směně se tak bavíme o výplatě 1.200,- Kč, při delší dvanáctihodinové směně třeba i 1.800,- Kč za den práce. To měsíčně při 21 pracovních dnech dává 25.200,- až 37.800,- Kč hrubého. Peníze, za které trh práce dříve poptával jen odborné profese. Ano, při přepočtu na Euro (26,- Kč / 1 Eur) je to jen 969 - 1.453 Eur, ale pokud je v Německu minimální mzda 800,- Eur / měsíc, už jsme docela vysoko nad ní.

Neváhejte tedy a přijďte si pro Vaši brigádu. Výdělek opravdu stojí za to!15. ledna 2018

Byli jste u nás v roce 2017 na brigádě? Je čas vyžádat si zaplacené daně zpět!

Neváhejte, zákonný termín je pouze od 15. ledna 2018 do 15. února 2018!


A nejde o malé peníze. Kdo si v průběhu roku 2017 vydělal 10 tis. Kč hrubého, může dostat zpět až 1.800,- Kč, záleží na individuální situaci. Souhrnné informace naleznete zde. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Jak o vrácení daní požádat? Jednoduše:

 1. O roční zúčtování daně si u nás může požádat každý, kdo měl u nás v roce 2017 příjmy pouze ze zaměstnání. A to buď od jednoho zaměstnavatele, nebo od více zaměstnavatelů postupně za sebou, přičemž JOB-centrum bylo v roce 2017 jeho posledním zaměstnavatelem a u všech zaměstnavatelů podepsal tzv. Prohlášení poplatníka k dani.


 2. Požádat o roční zúčtování si u nás můžete osobně nebo e-mailem (mzdy@jobcentrum.cz) v termínu od pondělí 15. ledna 2018, nejpozději však do čtvrtka 15. února 2018.

  Žádosti DORUČENÉ na JOB-centrum po 15. únoru 2018 již není možno ze zákona námi zpracovat.


 3. Roční zúčtování daně NELZE provést v případě, že existuje povinnost poplatníka podat daňové přiznání sám (platí zejména při souběhu příjmů ze zaměstnání, příjmů z podnikání, příjmů z pronájmu, příjmu ze zahraničí atp.).


 4. Formulář žádosti Vám bude na požádání :

  • Předán osobně v naší kanceláři na adrese JOB-centrum Ostrava, s.r.o., koleje VŠB-TU Ostrava, budova A 3. patro, Studentská 1770/1, Ostrava-Poruba, v pracovní době od 8 do 12 a od 12:45 do 16 hodin. Zde Vám také pomůžeme s vyplněním formuláře.

  • Zaslán poštou na Vámi uvedenou poštovní adresu.

  • Zaslán emailem na Vámi uvedenou emailovou adresu.

 5. Jestliže Vaše roční hrubá mzda za rok 2017 u všech zaměstnavatelů nepřesáhne částku cca 165.000,- Kč, není nutno k žádosti přikládat další doklady (např. potvrzení o studiu, potvrzení o platbě životního a penzijního pojištění, potvrzení o darování krve, apod.), jelikož uplatněním těchto daňových úlev již nedojde ke zvýšení přeplatku.


 6. Daňové zvýhodnění na vyživované dítě (děti) si můžete uplatnit jen v případě, že Vaše hrubá mzda za rok 2017 u všech zaměstnavatelů je vyšší než 51.000,- Kč. K tomuto je nutno u nás předložit doklad o existenci dětí (rodný list, zápis v občanském průkaze), u zletilých dětí navíc potvrzení o studiu.


 7. Pokud jste měli příjmy v roce 2017 i u jiných zaměstnavatelů, musíte si od nich vyžádat Potvrzení o zdanitelných příjmech a přiložit jej u nás k Žádosti o roční zúčtování daně. Toto se nevztahuje na příjmy zdaněné tzv. srážkovou daní. I srážkovou daň lze v některých případech vrátit, ale pouze na základě daňového přiznání, které si musíte podat sami.


 8. Přeplatky na dani Vám budou vyplaceny :

  • Převodem na konto v úterý 13. března 2018, máte-li u nás podanou žádost o zasílání mezd na konto. Doporučujeme Vám využít tento způsob vrácení přeplatků.

  • Hotově při výplatním termínu ve středu 14. března 2018 v době od 10 do 16-ti hodin.

  • Poštovní poukázkou ve čtvrtek 15. března 2018, pokud si přeplatky nevyzvednete ve výplatním termínu. Česká pošta Vám ji obvykle doručí do 5 dní.
10. ledna 2018

Od roku 2017 již JOB-centrum nevydává tradiční papírový roční kalendář ve formátu A6.

Pokud by Vám přesto chyběl, můžete si jej stáhnout ve formátu PDF zde a následně sami vytisknout.


Kalendář 2018
8.ledna 2018

JOB-centrum Ostrava doplňuje databázi, najdete ho proto i na plakátovacích plochách Ostravy.

Ne každý hledá brigády na internetu. Ne každý navštěvuje školy nebo úřady práce, kde na nabídku JOB-centra narazí vždy. Nově ji tak najde na plakátovacích plochách na ulicích celé Ostravy. Stačí k nám zavolat na zveřejněný telefon a vzít si ihned některou z nabízených brigád. Nebo se nechat zdarma zaregistrovat, aby Vám mohla nabídka na míru chodit zdarma jako SMS na mobil nebo email do počítače.

Brigády plakát
5. ledna 2018

Stručný průvodce novinkami v zaměstnávání platnými od 1.1.2018

Činnost pracovní agentury je složitým křížením paragrafů Zákona o zaměstnanosti, Zákoníku práce, Zákona o dani z příjmu, Zákona o DPH a celé řady zákonů upravujících oblast zdravotního, sociálního a úrazového pojištění. Ty se obvykle mění k 1.lednu.

Pravidla pro uchazeče o brigády i brigádníky v roce 2018 stručně v bodech.

Máte další otázky, na které jste nenašli odpověď ? Zkuste FAQ pro brigádníky.

Máte další otázky, na které jste nenašli odpověď tady ani v části FAQ pro brigádníky? Napište nám ji.

4.ledna 2018

JOB-centrum Ostrava nově i na bilboardech.

Poptávka ze strany firem po pracovnících stále roste. Možná jste si všimli, že mnoho firem už neváhá nabízet práci nejen na poutačích, ale i na větších plochách. Třeba na nádražích nebo kolem silnic. Proto i JOB-centrum Ostrava najdete nově na bilboardech. Zde konkrétně na ulici Mariánskohorské směrem do centra Ostravy. Nejen potencionální pracovníci, ale i firmy získají informaci o nabízených službách.

Bilboard JC 012018
3. ledna 2018

Je opětovné zvýšení minimální mzdy pro brigádníky k něčemu dobré?
Levicová ČSSD, v čele s dnes již bývalou poslankyní a bývalou ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou-Tominovu, prosadila ještě před koncem Sobotkovy vlády od 1.1.2018 další, již páté zvýšení minimální mzdy za poslední 4 roky. Z původních 8.000,- Kč se zvýšila na 8.500,- Kč, pak na 9.200,- Kč, předloni na 9.900,- Kč, loni na 11.000,- a od 1.1.2018 je minimální mzdy 12.200,- Kč za měsíc. Zvýšila se tak i základní hodinová sazba minimální mzdy. Nejprve na 50,60 Kč/hod., pak na 55,- Kč/hod., 58,70 Kč/hod., 66,- Kč/hod. a od 1.1.2018 je 73,20 Kč/hod..

K čemu je opětovné zvýšení minimální mzdy pro naše brigádníky dobré? Posuďte sami:

V legálním agenturním zaměstnávání se mzdy a odměny z dohod řídí trhem práce a tzv. srovnatelnými podmínkami, které naši klienti musí plnit a také je řádně plní. Proto také v nabídce brigád od naší agentury prakticky nenajdete díky obrovské poptávce po zaměstnancích mzdu nižší než 90,- Kč/hod. Zvýšení minimální mzdy na 73,20 Kč/hod je tedy opravdu "úžasná věc".

Mnoho brigádníků, kteří pracují prostřednictvím pracovních agentur, si musí platit zdravotní pojištění do tzv. minima. A zde je největší kámen úrazu - toto minnimum se vypočítává jako 13,5 % z minimální mzdy. Vzrostlo tedy loni z 1.242,- Kč na 1.485,- Kč měsíčně a pro rok 2018 už musíme každý platit minimálně 1.647,- Kč měsíčně. De facto se tím zvýšily zdravotní daně ze mzdy, jen u nás jim politici říkají pojištění.

Pro zaměstnávání načerno nebo prostřednictvím pseudoagentur žádná pravidla neplatí. A tak jsou opět vládou mafiáni systémově podporováni. Legální zaměstnavatelé musí zvedat mzdy a zdražit, nelegálním je to jedno.

Růst minimální mzdy je v roce 2018 opět vysoký, poznamenaný volbami do Sněmovny Parlamentu ČR, vláda se tak rozhodla uplácet voliče. Paradoxně autor zvýšení ČSSD, ve volbách propadla, její koaliční partner hnutí ANO naopak volby drtivě vyhrálo. Minimální mzda se tak zvyšuje nejen o 1.100,- korun jako loni, ale rovnou o 1.200,- Kč z 11.000,- Kč na 12.200,- Kč měsíčně. Minimální hodinová mzda vzroste z 66,- na 73,20,- Kč. Minimální mzdu pobírají jen 2 % všech pracujících, což je zhruba 100.000 lidí. Ale zbylých 4,9 milionu ovlivňují sazby zaručené mzdy dle náročnosti profese, které se zvýšením minimální mzdy rovněž zvýší a budou minimálně 12-24 tis. Kč měsíčně. A aby toho nebylo málo, zvýší se i zdravotní pojistné tzv. samoplátcům. Vypočítává se totiž z minimální mzdy.

2.ledna 2018

Šťastný Nový rok 2018 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava! Dovolujeme si Vás informovat o novoročním provozu. Od pátku 22.12.2017 do pondělí 1.ledna 2017 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. Těšíme se na Vás opět v úterý 2.ledna 2018. První novoroční výplatní termín je ve středu 10.ledna 2018. Docházkové lístky nutno odevzdat opět klasicky do pondělní půlnoci.

PF 2018