1999   

Statistická data roku 1998
U 202 podniků, firem a institucí na Ostravsku jsme zaměstnali celkem 3.011 studentů-brigádníků
Naši studenti-brigádníci odevzdali přes 8.600 docházkových lístků
Vyplatili jsme našim brigádníkům necelých 6,8 miliónů korun v čistých mzdách
Odpracováno bylo přes 26.000 osmihodinových směn (čili 211.000 hodin)
Průměrná čistá mzda na jeden docházkový lístek činila 783,- Kč
Průměrná roční čistá mzda na 1 studenta činila 2.227,- Kč
Průměrně odpracoval 1 student 8,7 směny za rok
Nejlepší studenti si za rok 1998 vydělali v čisté mzdě mezi 20 - 30.000,- Kč, což je více jak desetinásobek průměrné čisté mzdy jednoho studenta.

Leden 1999
Minimální čistá mzda na JOB-centru v roce 1999 byla na základě nabídky a poptávky stanovena na 30,- Kč za jednu odpracovanou hodinu (nebo její ekvivalent). Od počátku letošního roku si již také nemusíte zdlouhavě na JOB-centru vypisovat pracovní smlouvy ručně, neboť vše již automacitky dělá počítač. Od Vás už jen stačí připojit podpis. Pro ty z Vás, kteří si k nám nestihnete přijet včas do kanceláře pro docházkový lístek na brigádu, máte možnost si jej volně stáhnout a vytisknout přímo z našich internetových stránek. Po řádném vyplnění a potvrzení Vám jej uznáme a vyplatíme, stejně jako originál vydaný a orazítkovaný našimi dispečerkami.

Leden 1999
20.ledna 1999 proběhlo na JOB-centru na základě hodnocení minulého roku 1998 vyhlášení "Nejbohatších brigádníků JOB-centrum Ostrava 1998". 3 dívky a 3 chlapci s nejlepší pracovní morálkou, spoluprací s JOB-centrem i jeho partnery, vysokými výdělky i odpracovanými hodinami obdrželi nejen speciálně pro tuto příležitost vyrobené dorty, ale též upomínkové předměty a finanční odměnu. Nejlepší studentky roku 1998 v celkovém pořadí : Peikertová Gabriela, Parmová Andrea, Nováčková Tereza. Nejlepší studenti roku 1998 v celkovém pořadí : Kavala Filip, Sluka Michal, Bohatý Jiří. Všem výše jmenovaným osobně poblahopřál a poděkoval za spolupráci Ing. Radovan Burkovič, jednatel JOB-centra Ostrava, s.r.o. Gratulujeme touto cestou ještě jednou hlavně slečně Gabriele Peikertové, která se umístila mezi nejlepší trojkou letos již podruhé! A perlička nakonec : Díky vysokému pracovnímu nasazení jmenovaných i v letošním roce 1999 muselo být předání cen nakonec rozděleno postupně do 4 dní.

Gabriela Peikertová (vyhrála i loni) Filip Kavala
Andrea Parmová Michal Sluka
Tereza Nováčková Jiří Bohatý

Únor 1999
Pro Vaši snažší orientaci, studentů i šéfů firem, jsme sepsali stručný postup pro zařízení brigády a stručný postup pro objednání brigádníků. Postup od A do Z každého jednoduše dovede nejkratší cestou k cíli - dobré brigádě nebo partě pracovitých brigádníků.

Březen 1999
Zavedli jsme možnost zajištění brigády nejen telefonicky (596 996 386, 596 914 178) a osobně v naší kanceláři, ale též e-mailem : dispecink@jobcentrum.cz od 9 do 16-ti hodin každý pracovní den! U E-mailové zprávy uvádějte přesně typ brigády a den, kdy chcete pracovat. My Vám obratem odpovíme a rezervaci buďto potvrdíme, nebo upřesníme další informace. Do budoucna pak počítáme s tím, že studenti, kteří s námi mají podepsané platné smlouvy a jsou spolehliví, mohou být obslouženi (pokud o to budou mít zájem) také výhradně pomocí E-mailu.

Duben 1999
O velikonočním víkendu v noci z neděle na pondělí došlo k pokusu o vykradení našich kanceláří a současně vyřazení alarm systému z akce. Okamžitým zásahem vrátných kolejí a Městské policie byl tento v zárodku pokus zlikvidován a po nezbytném testování systému kanceláře opět standartně chráněny.

Říjen 1999
Po velké odmlce jsme díky zvětšené poptávce ze strany studentů a nedostatků stávajících poskytovatelů zavedli opětně na JC "Kopírovací služby". Studenti (i firmy) mají možnost u nás kopírovat vždy v pondělí až středu v odpoledních a večerních hodinách (16:00-20:00 hodin), kdy je tato služba v Ostravě obecně špatně dostupná. A to se vším komfortem a obsluhou na formáty až do velikosti A3, zvětšovat, zmenšovat, kopírovat oboustranně, z knih atd. Ceny jsou běžné, např. formát A4 jednostranně Kč 1,30, Na přání Vám můžeme provést kopie i na ekologický recyklovaný papír

Říjen 1999
I letos jsme se zúčastnili klání o "Firmu roku 1998". Soutěž o titul "FIRMA ROKU" každoročně vypisuje primátor města Ostravy Ing. Evžen Tošenovský. Letos byla prvnímu místu udělena kromě práva užívat titul „FIRMA ROKU 1999“ také finanční odměna ve výši 75 tisíc korun. JOB-centrum sice nepostoupilo do finále, ale v konkurenci věhlasných firem to nebylo jednoduché. Absolutním vítězem a „Firmou roku 1998“ se staly ODS-Dopravní stavby Ostrava, a.s.. Blahopřejeme a jsme rádi, že prací pro tuto společnost můžeme přispívat k jejím úspěchům.

Listopad 1999
Po velkém boomu na trhu mobilních telefonů, kdy se z nich stává finančně běžně dostupný prostředek komunikace, hojně rozšířený zejména mezi firmami a studenty, zavedli jsme již nejen pro firmy, ale od konce měsíce listopadu 1999 i pro studenty, možnost využívat našeho mobilního telefonu na dispečink 603 451 105. K dispozici tak jsou pro telefonický kontakt zveřejňována již 3 spojení - linky Telecomu 596 996 386 a 596 914 178 (kde je možno i faxovat) a mobilní spojení na linku Paegas 603 451 105.

Prosinec 1999
Snaha pracovat v prostředí příjemném zejména pro naše klienty nás vedla k dlouho odkládané změně podlahové krytiny v naší kanceláři. Za plného provozu mezi vánočními svátky a Silvestrem jsme nakonec koberec a vstupní zónu vyměnili, i když to znamenalo brzký ranní přesun všech činností do horní kanceláře, přerušení všech sítí a vystěhování celé dolní kanceláře na schodiště. Večer pak zase až do noci opačným směrem. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit ještě o něco více také díky novému koberci a vstupní zóně.