2023 <-|           Novinky v roce 2022           |-> 2021     
12. prosince 2022

Zklidnění v době adventu, příjemné prožití svátků vánočních a šťastný Nový rok 2023 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava!

Dovolujeme si Vás informovat o vánočním a novoročním provozu. Od čtvrtka 22.prosince 2022 do neděle 01.ledna 2023 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena. Naposledy otevřeno budeme mít v pondělí 19. prosince 2022 9-15 hodin. Těšíme se na Vás opět v pondělí 02.ledna 2023 9-15 hodin. První pravidelný novoroční výplatní termín je v pondělí 09.ledna 2022 9-15 hodin. Individuální výplatní termíny u některých firem platí nadále dle domluvy.

22. listopadu 2022

Po dvou letech nesmyslných covidových uzávěr se JOB-centrum Ostrava zůčastní veletrhu Student a Job

Po dvou letech nesmyslných covidových uzávěr (a také nelegálních, jak více než 50x konstatoval Nejvyšší správní soud ČR) se JOB-centrum Ostrava zůčastní veletrhu Student a Job na Černé louce 25. a 26. 11. 2022. Vždy od 9 do 18 hodin nás najdete v pavilonu A ve druhém patře v pravo, hned vedle vstupu.

Rádi Vám poradíme s hledáním brigády i práce, na stánku bude promítána prezentace "Student se ptá, jak přijít k penězům". Další, zejména legislativní informace, si můžete odnést na letáčku sebou.

10. listopadu 2022

Na semináři AGENTURNÍ ZAMĚSTNÁVÁNÍ od A do Z přednáší i odborníci z JOB-centra

Odborníky z JOB-centrum Ostrava, s.r.o., agentury práce s tradicí od roku 1990, si můžete poslechnout v Praze 13.12.2022 na semináři AGENTURNÍ ZAMĚSTNÁVÁNÍ od A do Z včetně chystané novely Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce (problémy, chyby, obcházení zákona, správný postup) . V odkaze naleznete všechny potřebné informace k tomu to v ČR jedinečnému semináři, spojujícímu teorii s praxí agentur práce a kontrolní činností na 1 místě.

02. září 2022

Zemřel spoluzakladatel, dlouholetý společník a jednatel JOB-centrum Ostrava, Ing. Marek Lazor

S velkým smutkem v srdci oznamujeme, že nás všechny ráno dne 1. září 2022 opustil navždy ve věku 51 let Ing. Marek Lazor, spoluzakladatel a dlouholetý společník JOB-centrum Ostrava se starostí o marketing a výpočetní techniku.

V posledních pár letech, po prodeji svého podílu zbylým společníkům, působil u nás jako poradce a naplno se věnoval letité sportovní lásce, korejskému bojovému umění taekwon-do a jeho ostravské škole. Včetně funkce nejvyšší, prezidenta Českého svazu taekwon-do ITF.

Marku, prožili jsme spolu přes 30 let podnikatelských vzestupů a pádů, budeš nám všem strašně chybět. Moc Ti děkujeme za všechno, byl jsi pro nás rodina.

Soucítíme v této těžké chvíli s Tvými rodiči, bratry, manželkou Janou a synem Thomasem.

Ing. Marek Lazor
27. srpna 2022

JOB-centrum Ostrava bude pokračovat ve výzvě DO PRÁCE NA KOLE! i v měsíci září

JOB-centrum Ostrava se přihlásilo do letošní výzvy DO PRÁCE NA KOLE! Od roku 2013 využíváme k pohybu na kratší vzdálenosti skládací elektrokolo Agogs Silver Go. Dokud ještě nebyla rozšířena sdílená kola, vozili jsme ho sebou složené ve vaku i do dalších měst, kam jsme cestovali pohodlně rychlými komfortními vlaky Českých drah, Regiojetu a Leo expresu. Od roku 2014 využíváme v rámci Moravskoslezského kraje malý městský elektromobil Peugeot Ion. Na čistším životním prostředí nám, jako ostravským občanům, záleží. Proto jsem se letos zapojili do výzvy Do práce na kole!

A budeme v tom pokračovat i v září 2022, když nám květnové Do práce na kole moc nevyšlo. Proč? Příliš jsme jezdili dlouhé trasy mimo město nebo stále něco či někoho vozili. Takže elektrický vlak, tramvaj, trolejbus, metro i auto, byť elektromobil.

27. června 2022

JOB-centrum Ostrava a nabídka letních brigád 2022

Nabídky brigád na léto u JOB-centrum Ostrava, s.r.o., naleznete aktuální zde na FB nebo na našem webu v části Inzerce práce, Zprostředkování. Jsou tam i kontakty, firmy Vás chtějí vidět a pak se rozhodnou, zda podle aktuální situace nastoupíte přímo k nim nebo přes agenturu práce. Někdy mívají volná místa přímo, jindy berou lidi jen doplňkově přes agenturu. Pokud už u firmy přes agenturu pracujete, býváte první, komu nabídnou přímé zaměstnání. Ať už brigádně na delší dobu nebo rovnou na plný pracovní poměr.

02. června 2022

JOB-centrum Ostrava bilancuje svou letošní účast ve výzvě DO PRÁCE NA KOLE!

JOB-centrum Ostrava se přihlásilo do letošní výzvy DO PRÁCE NA KOLE! Od roku 2013 využíváme k pohybu na kratší vzdálenosti skládací elektrokolo Agogs Silver Go. Dokud ještě nebyla rozšířena sdílená kola, vozili jsme ho sebou složené ve vaku i do dalších měst, kam jsme cestovali pohodlně rychlými komfortními vlaky Českých drah, Regiojetu a Leo expresu. Od roku 2014 využíváme v rámci Moravskoslezského kraje malý městský elektromobil Peugeot Ion. Na čistším životním prostředí nám, jako ostravským občanům, záleží. Proto jsem se letos zapojili do výzvy Do práce na kole! A už tu máme i výsledky.

do práce na kole výsledek


Do práce na kole, nám letos moc nevyšlo. Příliš jsme jezdili dlouhé trasy mimo město nebo stále něco či někoho vozili. Takže elektrický vlak, tramvaj, trolejbus, metro i auto, byť elektromobil. Nevadí, pokračujeme "Do práce na kole" i v červnu. Třeba právě dnes.....

23. května 2022

Den udržitelného rozvoje Avion Shoping Park Ostrava-Zábřeh

Také JOB-centrum Ostrava, s.r.o., podpořilo jako Zelená firma, dlouhodobě usilující o nejmenší uhlíkovou stopu, ostravský Den udržitelného rozvoje v sobotu 21.května 2022. Zapůjčilo na něj malý městský elektromobil Peugeot Ion, který používáme od dubna 2014. Akci pořádala IKEA Ostrava, Moravskoslezský kraj a Institu komunitního rozvoje.

Den udržitelného rozvoje Avion Shoping Park Ostrava-Zábřeh


Elektrokolo Agogs SilverGo, které používáme od podzimu 2013, je právě bohužel v servisu. Na poslední jízdě byl defekt. První po 3 letech, kdy používáme vyztužené pláště Schwalbe. Bohužel došlo po cestě k jeho proříznutí, takže duše i plášť se budou měnit. Což znamená demontáž zadního kola s motorem a to je - díky stáří kola a tehdejší nerozpojitelnosti vedení - práce pro odborný servis Topkolo v Ostravě-Třebovicích u Tesca.

Peugeot Ion JOB-centrum


08. května 2022

Květen - měsíc DO PRÁCE NA KOLE – jak si vedeme? Nic moc.

Prozatím po 8 dnech jsou naše firemní výsledky žalostné. Sice jsme začali ukázkově už v týdenním předstihu Velkou jarní cyklojízdou a pokračovali na 1.máje na různé akce pěškobusem (tedy po svých), ale dále se nám to kazí.

První týden května byl ve znamení jízd auty a elektromobilem, protože jsme buď převáželi něco většího firemního nebo odváželi prarodiče/děti k lékaři či do servisu s jejich vozidlem. Korunu tomu nasadila neděle, kdy naše elektrokolo mělo defekt a zrovna na zadní pneumatice, kde je elektromotor a neobejde se to bez servisu. Takže skládací elektrokolo složeno do kufru elektromobilu a tradá v pondělí do osvědčeného servisu Topkolo v Ostravě-Třebovicích u Tesca.

elektrokolo defekt elektrokolo elektromobilem
27. dubna 2022

Den země v Ostravě, Komenského sady za Novou radnicí

JOB-centrum Ostrava, s.r.o., podpořilo jako Zelená firma, dlouhodobě usilující o nejmenší uhlíkovou stopu, Den země v Ostravě. Konal se v Komenského sadech za Novou radnicí ve středu 27. dubna 2022 od 10 do 18 hodin v parku podél říční promenády. Už 8 let, od dubna 2014, jsme součástí čisté dopravy v Ostravě a na akci jsme zapůjčili náš elektromobil a vozili v něm veřejnost zdarma.

Peugeot Ion JOB-centrum


Osvětovou ekologickou akci organizoval městský obvodem Moravská Ostrava a Přívoz společně s Institutem komunitního rozvoje a Centrem kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, p. o.. Připraven byl bohatý program pro školy i pro širokou veřejnost na téma životní prostředí, odpadové hospodářství, ekologie a alternativní druhy dopravy, včetně elektrokol a koloběžek.

19. dubna 2022

Odborový předák Josef Středula lže, jako když tiskne. Dělá to tak o legálních agenturách práce už dlouho.

Odborový předák Josef Středula lže, jako když tiskne. Dělá to tak o legálních agenturách práce už dlouho. A ty lži mu nejen procházejí, ale díky vlivu na poslance (zejména ČSSD, KSČM, ale i dalších stran) a MPSV je tady od roku 2003 neustále přijímána legislativa, omezující legální pracovní agentury. Takže výsledek je jednoduchý, tam kde je poptávka, ale není legální nabídka, nastupují mafiáni a obchodníci s lidmi s nelegálními praktikami. Josef Středula jim to svým letitým tažením proti legálním pracovním agenturám už roky usnadňuje. Zloděj křičí chyťte zloděje.

Mafiáni zneužívají situace uprchlíků, přerušte práci agenturám, volají odbory

Odpolední publicistika: Jak potlačit mafiánské praktiky při zaměstnávání Ukrajinců řekl Radovan Burkovič, prezident Asociace pracovních agentur a jednatel JOB-centrum Ostrava, s.r.o.

Pracovní agentury se ostře ohrazují proti výroku odborového předáka Josefa Středuly.
15. dubna 2022

JOB-centrum Ostrava se přihlásilo do letošní výzvy DO PRÁCE NA KOLE!

JOB-centrum Ostrava se přihlásilo do letošní výzvy DO PRÁCE NA KOLE!

Od roku 2013 využíváme k pohybu na kratší vzdálenosti skládací elektrokolo Agogs Silver Go. Dokud ještě nebyla rozšířena sdílená kola, vozili jsme ho sebou složené ve vaku i do dalších měst, kam jsme cestovali pohodlně rychlými komfortními vlaky Českých drah, Regiojetu a Leo expresu. Od roku 2014 využíváme v rámci Moravskoslezského kraje malý městský elektromobil Peugeot Ion. Na čistším životním prostředí nám, jako ostravským občanům, záleží. Proto jsem se letos zapojili do výzvy Do práce na kole!

Registrujte se do květnové výzvy Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem) také Vy! Celý květen na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem - tedy udržitelně a aktivně. Přihlaste se s kolegy a kolegyněmi, celou firmou nebo na vlastní pěst do výzvy Do práce na kole, kterou už 12 let pořádá spolek AutoMat, a podpořte spolu s 22 000 účastníky a účastnicemi vlastní kondici i rozvoj infrastruktury pro cyklo i pěší. Čím dřív se registrujete, tím levnější startovné získáte a tím dřív obdržíte startovní balíček s tričkem. Registrace běží do 30. 4. 2022.

do práce na kole


14. dubna 2022

Kancelář JOB-centrum Ostrava je o velikonočním týdnu 18.04.2022 pro veřejnost uzavřena.

Pro veřejnost je naše kancelář otevřena každé pracovní pondělí. Protože příští týden je pondělí sváteční, velikonoční, budeme mít zavřeno. Těšíme se na Vás opět v pondělí 25.04.2022. Neodkladné věci samozřejmě řešte telefonicky nebo mailem, dohodneme si individuální termín.

Velikonoce


10. dubna 2022

JOB-centrum Ostrava oslavilo 32 let své existence!

JOB-centrum Ostrava slaví skromně svých 32 let! Nedožili jsme se jich, díky 18 let trvajícímu státnímu ideovému honu na čarodějnice agentury práce, v plném počtu a velikosti, nicméně své místo na trhu práce jsme si udrželi a našli činnosti nové.
Před 3 lety jsme po 29 letech ukončili jednu z našich stěžejních služeb, nabídku brigád a brigádníků. Byla díky likvidační legislativě druhý rok prodělečná a nechtěli jsme ji dále dotovat.
Služby dlouhodobého zaměstnávání (outsorcing na Pracovní smlouvy i Dohody o pracovní činnosti), zprostředkování, inzerce, poradenství a speciální personální projekty se nám ale daří. I přes dva roky řádící koronavirus, tedy spíše hlava nehlava v ekonomice řádící vládu.
Loňskou změnou bylo zpětné nastěhování do rekonstruované budovy A a kanceláře na 3.patře A318. V prostorách Kolejí a menz VŠB-TUO, kde už 32 let sídlíme.
Děkujeme Vám všem za desítky let trvající důvěru a přízeň.

Narozeniny


22. března 2022

JOB-centrum Ostrava uspělo ve výběrovém řízení projektu "Umíme a chceme pracovat".

V březnu 2008, po úspěšném absolvování místního ověřovacího šetření prováděného IQ Roma servis, o.s., se JOB-centrum Ostrava, s.r.o. se stalo teprve devátým nositelem značky Ethnic Friendly zaměstnavatel v České republice a prvním v Moravskoslezském kraji. Dodnes pokračujeme v naší letité praxi rovného přístupu k zákazníkům z řad firem i brigádníků, což samozřejmě zahrnuje i rovný přístup v otázce etnik a skupin různě znevýhodněných na trhu práce.

ethnic friendly

Důsledkem toho je i výhra ve výběrovém řízení na dodavatele služeb agentury práce v projektu hledání práce pro několik desítek osob s kumulací hendikepů na trhu práce v projektu Umíme a chceme pracovat, reg. číslo CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_045/0015015 v Plzeňském kraji, financovaného v rámci Operačního programu zaměstnanost z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu Nositelem projektu v pozici uživatele zprostředkovacích služeb agentury práce je RomPraha, z.s..

Cílem projektu je pomoc účastníkům vymanit se z pasti nezaměstnanosti a dostat se na trh práce tím, že účastníky pomocí rekvalifikačních kurzů, poradenských aktivit, bilanční a pracovní diagnostiky a motivačních kurzů připraví uživatel na pozici, kterou společně s JOB-centrem určí jako nejvhodnější pro danou osobu. Aby byla pro ni vhodná a zároveň ji chtěla vykonávat v souladu s poptávkou trhu práce v daném regionu.
03. ledna 2022

Je opětovné zvýšení minimální mzdy pro agenturní zaměstnance k něčemu dobré?
Levicová ČSSD, ovládající ve vládě v demisi Andreje Babiše (ANO) ministerstvo práce a sociálních věcí, prosadila s podporou odborů od 1.1.2022 další, již deváté zvýšení minimální mzdy za posledních 8 let. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) prosadila úplně nominální zvýšení minimální mzdy navzdory vládním opatřením v souvislosti s koronavirem, likvidujícími ekonomiku země, o neskutečných 1.000,- Kč. Za 8 let se minimální mzda z původních 8.000,- Kč zvýšila na 8.500,- Kč, pak na 9.200,- Kč, následně na 9.900,- Kč, dále na 11.000,- Kč, pak na 12.200,- Kč, dále na 13.350,- Kč, předloni na 14.600,- Kč, loni na 15.200,- Kč a od 1.1.2022 je minimální mzda 16.200,- Kč za měsíc. Zvýšila se tak i základní hodinová sazba minimální mzdy. Nejprve na 50,60 Kč/hod., pak na 55,- Kč/hod., 58,70 Kč/hod., 66,- Kč/hod., 73,20 Kč/hod., 79,80 Kč/hod., 87,30 Kč/hod., 90,50 Kč/hod. a od 1.1.2022 je 96,40 Kč/hod..

K čemu je opětovné zvýšení minimální mzdy pro agenturní pracovníky dobré? Posuďte sami:

V legálním agenturním zaměstnávání se mzdy a odměny z dohod řídí trhem práce a tzv. srovnatelnými podmínkami, které naši klienti musí plnit a také je řádně plní. Proto také v nabídce od naší agentury prakticky nenajdete díky obrovské poptávce po zaměstnancích mzdu nižší než 130,- Kč/hod., průměr se pohybuje na 150,- Kč. Zvýšení minimální mzdy na 96,40 Kč/hod je tedy opravdu "úžasná věc".

Mnoho lidí, kteří krátkodobě pracují prostřednictvím pracovních agentur, si ale musí platit zdravotní pojištění do tzv. minima. A zde je největší kámen úrazu - toto minnimum se vypočítává jako 13,5 % z minimální mzdy. Vzrostlo tedy v roce 2017 z 1.242,- Kč na 1.485,- Kč měsíčně. Pro rok 2018 už musel každý platit minimálně 1.647,- Kč měsíčně. Pro rok 2019 minimálně 1.803,- Kč měsíčně, v roce 2020 minimálně 1.971,- Kč měsíčně a v roce 2021 minimálně 2.052,- Kč měsíčně. V roce 2022 už budeme každý platit minimálně 2.187,- Kč měsíčně. Tedy závratných 26.244,- Kč ročně, i když si nevydělají ani korunu. De facto se jim tím zvýšily minimální zdravotní daně ze mzdy, jen tomu u nás politici říkají povinné minimální zdravotní pojištění.

Pro zaměstnávání načerno nebo prostřednictvím pseudoagentur žádná pravidla neplatí. A tak jsou opět vládou mafiáni systémově podporováni. Legální zaměstnavatelé musí zvedat mzdy a zdražit, nelegálním je to jedno.

Růst minimální mzdy je v roce 2022, stejně jako v letech minulých opět vysoký. Babišova vláda se zase rozhodla uplácet voliče. Paradoxně autor zvýšení, ČSSD, ve říjnových sněmovních volbách zcela propadla a do Sněmovny Parlamentu ČR se poprvé v novodobé historii vůbec nedostala. Stejně jako komunisté, kteří zvýšení rovněý podporovali a drželi celé 4 roky menšinovou vládu ANO + ČSSD svými hlasy u moci. ČSSD, přestože jen dosluhuje ve vládě v demisi, vydává další a další nařízení, která budou ovlivňovat hospdoářský život země i v příštím roce 2022.
Přitom minimální mzdu pobírají jen 2 % všech pracujících, což je zhruba 150.000 lidí. Ale zbylých 4,5 milionu ovlivňují sazby zaručené mzdy dle náročnosti profese, které se zvýšením minimální mzdy rovněž zvýší a budou minimálně 16-31 tis. Kč měsíčně. A aby toho nebylo málo, zvýší se i zdravotní pojistné tzv. samoplátcům. Vypočítává se totiž z minimální mzdy, jak jsme výše uvedli.

01. ledna 2022

Šťastný Nový rok 2022 Vám přeje Vaše JOB-centrum Ostrava!

Od úterý 21.prosince 2021 do neděle 02.ledna 2022 je naše kancelář pro veřejnost uzavřena.
Těšíme se na Vás opět v pondělí 03.ledna 2022 9-15 hodin.
První pravidelný novoroční výplatní termín je v pondělí 10.ledna 2022 9-15 hodin. Individuální výplatní termíny u některých firem platí nadále dle domluvy.

PF 2022